آب شرب ۴۸ روستای فارس تامین شد

در اربعین شهادت رئیس جمهور:

همزمان با چهلمین روز شهادت خادم الرضا(ع)، آب آشامیدنی پایدار ۴۸ روستای استان فارس با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تامین شد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس امروز پنجشنبه 16 تیرماه در مراسم افتتاحیه آبرسانی به 814 روستای کشور با اعتبار 2.7 میلیارد تومان از محل طرح جهاد آب با حضور محمد محبر سرپرست رئیس جمهور و وزیر نیرو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهان از توجه رئیس جمهور فقید در دو سفر ایشان به استان فارس برای رفع مشکلات آب بیان کرد و افزود: با رهبری رئیس جمهور محترم و معاون اول وی و تدبیر وزیر با نیروی کافی برق و آب در حوزه داخلی به حداقل ممکن رسید.

استاندار فارس افزود: در دولت سیزدهم در حوزه آب استان فارس پنج هزار میلیارد تومان از سوی شرکت آب و فاضلاب استان، پنج هزار میلیارد تومان از سوی شرکت آب و فاضلاب شیراز و 18 هزار میلیارد تومان از سوی آبفای استان. شرکت آب منطقه ای استان طرح ها و پروژه هایی را به اتمام رسانده است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت سیزدهم هزاران روستا در استان فارس دچار تنش یا بحران آب بودند، خاطرنشان کرد: تنش و بحران آب در 372 روستای استان در دولت سیزدهم حل شد و در دولت دوم فاز تنش و بحران در 412 روستای دیگر استان در حال رسیدگی رفع شد.

ایمانیه همچنین از انتقال آب خلیج فارس به استان فارس خبر داد و از ورود آب خلیج فارس از خط سوم انتقال به شهر نی ریز خبر داد و افزود: اجرای خط پنجم انتقال آب از خلیج فارس. خلیج فارس که در شمال فارس و در جنوب استان اصفهان امتداد خواهد داشت، شبانه روز با جدیت و تلاش تلاش کرد.

نماینده ارشد دولت در فارس از تهیه طرح جامع آب استان فارس با همکاری دانشگاه شیراز خبر داد و تصریح کرد: تهیه این طرح برای حفظ منابع آبی استان بسیار ضروری است که در سال جاری به اتمام می رسد. در آینده نزدیک و مشکلات مختلف آب در آن گنجانده خواهد شد

وی با درخواست از رئیس جمهور برای صدور دستورات لازم برای حل سه مشکل عمده آب و فاضلاب استان، افزود: شش شهرستان استان فارس از بانک توسعه اسلامی تسهیلات دریافت کرده اند و بخشی از مشکلات برطرف شده است. در صورت دستوری برای رفع موانع دیگر می توانیم پنج شهر دیگر را نیز در این طرح قرار دهیم.

استاندار فارس در ادامه خواستار افزایش اختیارات استان در حوزه تولید برای تکمیل پروژه های کلان شد و در پایان سخنان خود به سفر رئیس جمهور فقید به شهرستان رستم اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی قول داد. مردم این شهرستان در سفر خود به شهرک رستم، روند ساخت سد پارسیان که متوقف شده است ادامه یابد تا مردم فارس و کوگیلویه و بویراحمد از این منبع آبی بهره مند شوند. همچنین تقاضا داریم طبق دستور رئیس جمهور شهید، روند اجرای خط سوم انتقال آب به شهر شیراز از این سد آغاز شود.

در این مراسم از پروژه آبرسانی 48 روستای استان فارس بهره برداری شد که با اعتباری بالغ بر 170/5 میلیارد ریال به اتمام رسید.آیا این خبر مفید بود؟