آب و هوای تهران امروز 20 خرداد 1402

آب و هوای تهران امروز 20 خرداد 1402

میانگین شاخص آلاینده “ذرات معلق زیر 2.5 میکرون” اکنون 79 است و کیفیت هوا قابل قبول است.

بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وزش باد موثر همراه با افزایش تردد خودروها در صبح امروز منجر به افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی پرترافیک ها پیش بینی می شود. مناطق.

با حاکمیت جو نسبتا آرام در طول روز، پراکندگی آلاینده ها محدود می شود، همچنین با توجه به افزایش دما در ساعات بعد از ظهر، تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن منجر به کاهش کیفیت هوا می شود. در برخی مناطق

افزایش نسبی سرعت باد تا ساعات پایانی روز پنجشنبه از غلظت آلاینده ها کاسته و با ایجاد شرایط قابل قبول در اکثر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

علیرغم کاهش نسبی سرعت باد تا صبح روز جمعه 12 ژوئن، کاهش تردد وسایل نقلیه در تعطیلات باعث کاهش غلظت آلاینده ها و ایجاد شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

عدم وزش باد موثر در طول روز باعث محدود شدن پراکندگی آلاینده ها می شود و احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن به دلیل افزایش دما در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نیست.

همچنین عدم وزش باد موثر تا اواخر وقت جمعه همراه با ترافیک عصرگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و بدتر شدن کیفیت هوا در برخی مناطق می شود.

در حال حاضر میانگین شاخص آلودگی هوای پایتخت 79 و در شرایط قابل قبول است و شاخص آلودگی هوای 24 ساعته پایتخت “ذرات هوا زیر 2.5 میکرون” با میانگین 78 و کیفیت هوای پایتخت در حد قابل قبولی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید