آخرین مهلت ثبت‌نام موکب‌های اربعین حسینی اعلام شد

معاون توسعه و بازسازی عتبات عالیات آخرین مهلت ثبت نام و ضوابط اخذ مجوز پیاده روی اربعین را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج


مجید نامجو، دبیر کمیته مشارکت های مردمی، مسکن و غذا دفتر مرکزی اربعین وی گفت: علاقه مندان به برپایی موکب به مناسبت اربعین 1403 تا آغاز ماه محرم (25 تیرماه) فرصت دارند نسبت به دریافت مجوز جدید و یا تمدید آن با تکمیل مدارک در سامانه موکب اقدام کنند.

به گفته معاون توسعه و بازسازی عتبات عالیات، علاقه مندان به ایجاد موکب های تخصصی ابتدا باید از کمیسیون تخصصی مرتبط با حوزه فعالیت خود در ستاد مرکزی اربعین تاییدیه لازم را اخذ و سپس در موکب ویژه اربعین. سامانه به آدرس http://mokeb.atabat .org جهت ثبت نام.

وی تاکید کرد: فعالان فرهنگی که قصد برپایی موکب فرهنگی در ایام اربعین را دارند با مراجعه به کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان، تاییدیه دریافت کنند و از طریق سامانه موکب ستاد توسعه و بازسازی نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند. از دادگاه های عالی

نامجو افزود: متقاضیان دریافت پروانه پزشکی یا پردازش پزشکی در عراق باید به جمعیت هلال احمر استان مراجعه و تاییدیه دریافت کنند و برای دریافت مجوز پردازش به سامانه پردازش خط مراجعه کنند.

معاون توسعه و بازسازی عتبات عالیات درباره الزامات عمومی موکب هایی که در اربعین 1403 خدمات اسکان ارائه می کنند، گفت: حضور پزشک عمومی و پرستار و تشکیل اداره راهنمایان زائر و امور مفقودین از الزامات موکب ها برای اسکان در اربعین امسال است.

وی با اشاره به تراکم موکب ها در شهرهای عراق برای زیارت و لزوم ساماندهی موکب های ایرانی در مسیر تکریم زائران اربعین، گفت: برای متقاضیان جدید راه اندازی موکب، مجوز فعالیت فقط در نقاط مرزی صادر می شود.

دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و غذا در ستاد اربعین وی افزود: عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب ها از 20 محرم (5 مرداد) آغاز و تا 15 صفر (30 مرداد) از مرزهای شلمچه، مهران و خسروی ادامه دارد.آیا این خبر مفید بود؟