آخرین مهلت پرداخت 53 درصد افزایش حقوق به مستمری بگیران اعلام شد

آخرین مهلت پرداخت 53 درصد افزایش حقوق به مستمری بگیران اعلام شد

طبق روال هر سال حقوق بازنشستگان در ابتدای سال جدید اندکی افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان مانند سایر حقوق ماهانه پرداخت می شود. مجلس در سال 1402 افزایش حقوق بازنشستگان را تصویب کرد و طبق آخرین اخبار حقوق بازنشستگان و میزان افزایش آن مشخص شد. اخبار منتشر شده از سوی کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که در نهایت حقوق بازنشستگان در سال جاری افزایش و یکسان خواهد شد.

علی دهنکیا در پاسخ به این سوال که آیا بر اساس مصوبه شورای عالی کار حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه افزایش می یابد یا خیر، گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده و وعده های داده شده از سوی کارکنان سازمان تامین اجتماعی، به زودی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می یابد. انشاالله حقوق بازنشستگان افزایش یابد این سازمان در اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: بر این اساس حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه بر اساس مصوبه شورای عالی کار (افزایش 25 درصدی حداقل حقوق بگیران و 21 درصدی برای سایر مقاطع) پرداخت می شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده، مابه التفاوت افزایش حقوق مستمری بگیران مربوط به فروردین ماه به حساب مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز می شود. حقوق اردیبهشت ماه

وی تصریح کرد: طبق جدول تهیه شده حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه به ترتیب حروف الفبا به حساب آنها واریز می شود.

بازرس مرکز بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از وعده کارمندان برای افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه خبر داد.

حسن ایزدان (بازرس مرکز تامین اجتماعی مستمری بگیران تهران) در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کارگری در سال جدید گفت: در روزهای اخیر وزیر کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قول محکمی داده اند که افزایش حقوق در اردیبهشت ماه انجام می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پرداخت حقوق به مستمری بگیران از بیستم یکبار آغاز می شود، انتظار داریم مقدمات کار تا قبل از آن تاریخ انجام شود. حقوق اردبیش بازنشستگان افزایش یابد و در عین حال مابه التفاوت فروردین ماه به همراه مستمری اردیبش پرداخت شود.

ایزدان تاکید کرد: پیگیری‌های ما از سازمان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که کارکنان این سازمان آماده پرداخت افزایش حقوق در ماه جاری هستند. حتی اگر مراحل اداری صدور تصمیمات تا پایان ماه به پایان نرسد، به احتمال زیاد پرداخت ها انجام شده و تصمیمات قانونی جدید در مراحل بعدی صادر خواهد شد. ممکن است مراحل اداری کار و امضای هیأت امنا و سپس تصویب در شورای دولت زمان زیادی ببرد.

به گفته وی، وزیر کار و مدیرعامل سازمان باید به وعده خود مبنی بر افزایش دستمزد در اردیبهشت ماه عمل کنند. بازنشستگان انتظار دارند در روزهای آینده حقوق جدید و مابه التفاوت دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید