آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

روز جدید :

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

به نظر می رسد در حال بررسی است. برای اطلاع از جزییات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت، اندیشه ماسازه را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

الزامات طرح سازمانی خدمات کشوری چیست؟
طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت به منظور ایجاد امنیت شغلی کارکنان در صحن علنی مجلس تصویب و به شورای نگهبان منتقل شد. تغییرات لازم در طرح تشکیلاتی بیش از 5 بار بین مجلس و شورای نگهبان انجام شد و مجدداً برای تصویب ارسال شد و به صورت علنی ارسال شد با اصرار بر تصویب این طرح، نمایندگان مردم خواستار رسیدگی به آن در شورا شدند. مناسب.

لازم به ذکر است تمامی ایرادات و ابهامات شورای نگهبان با طرح تشکیلاتی کارکنان دولت رفع شده است و این طرح هیچ ایرادی ندارد.

با اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، شرکت های پیمانکاری از بین می روند و طرفین قرارداد کارکنان نهادهای ذیربط خواهند بود.

دستگاه های اجرایی مشمول این طرح موظفند تا پایان سال 1401 با کارکنان شرکتی که به صورت غیر مستقیم و تمام وقت در دستگاه های ذیربط مشغول به کار بوده اند و در سال های 1402 و 1403 در همان دستگاه مشغول به کار بوده و در صورت عدم اختصار به آنها اشتغال داشته باشند. ، بر اساس مفاد قانون کار یا قرارداد کار معین قرارداد مستقیم یک ساله منعقد و در صورت لزوم تمدید نماید.

وضعیت این کارکنان شرکت پس از انقضای مدت قرارداد با شرکت منابع انسانی طرف قرارداد طبق ضوابط گزینش تغییر می کند./متفرقه

اما اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی در این باره توضیحاتی ارائه کرد. با اجرای این طرح وضعیت کارکنان شرکت به قراردادی تبدیل می شود و این طرح حسب مورد در انتظار تصویب هیئت مدیره می باشد. و فعلا خبری از اجرای آن نیست.

پس از تایید نهایی و اجرا، شرکت های طرف قرارداد حذف خواهند شد که در اندیشه معاصر به طور کامل توضیح داده ایم. استخدام دولتی همواره یکی از مهمترین الزامات نیروهای شرکتی و پیمانکاری بوده است. اگرچه افراد زیادی در دستگاه های دولتی و اجرایی کشور مشغول به کار هستند، اما تعداد قابل توجهی از آنها در قالب قرارداد یا تفاهم نامه با سازمان های مختلف همکاری می کنند و البته امنیت شغلی این افراد یکی از دغدغه های اصلی آنهاست. .

وضعیت این کارکنان شرکت پس از پایان مدت قرارداد با شرکت تامین نیروی انسانی با رعایت ضوابط گزینش تغییر می کند. طبقه بندی و ارتقای کارکنان بر اساس مقررات و قانون کار، طرح طبقه بندی مشاغل موضوع قانون کار و کارمندان با قراردادهای معین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود.

ولی اسماعیلی با بیان اینکه این قرارداد و شرکت را از دو سال پیش در شورای اسلامی شروع کردیم، افزود: این طرح با هدف ایجاد امنیت شغلی برای کارکنان و با 200 رای در صحن علنی تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد.

وی بیان کرد: طی 5 بار رفت و برگشتی این طرح بین مجلس و شورای نگهبان، اصلاحات و نظرات شورای نگهبان انجام و برای تصویب به شورای نگهبان ارسال شد: این طرح به دلیل مصلحت اندیشی در هیئت رئیسه شورا رد شد. به بار مالی دولت و مخالفت با طرح انعطاف دولت و مجددا در کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی مجلس مطرح و با رای قاطع به صحن علنی مجلس منتقل شد.

تمامی ابهامات و ایرادات شورای نگهبان در مجلس برطرف شد. نماینده مردم گریمی و انگوت ادامه داد: نمایندگان با اکثریت آرا در صحن علنی مجلس بر طرح مذکور پافشاری کردند و خواستار طرح شدند. در طبقه باز شورا حسب مورد.