آلمان کسب و کارش در مسیر سقوط است

داده های اقتصادی نشان داد که جو کسب و کار در آلمان در ماه ژوئن بدتر شد و شاخص فضای کسب و کار از 89.3 در ماه می به 88.6 افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج


موسسه تحقیقات اقتصادی (Ifo) در گزارش خود از وضعیت کسب و کار خبر داد آلمان در ژوئن بدتر شد و شاخص فضای کسب و کار از 89.3 در ماه می به 88.6 افزایش یافت. شاخص ارزیابی فعلی در 88.3 باقی ماند، همان سطحی که در ماه می به آن رسیده بود. در همین حال، شاخص انتظارات در ژوئن از 90.4 ثبت شده در ماه قبل به 89.0 کاهش یافت.

کلمنس فوست، رئیس مؤسسه تحقیقات اقتصادی، به بهبود خدمات اشاره کرد، اما نسبت به مشاغل تولیدی، تجاری و ساختمانی کمتر خوش بین بود. او گفت که اقتصاد آلمان برای عبور از رکود با مشکلاتی مواجه است.

اکونومی گزارش داد که اوضاع در بخش تولید بدتر شد و در ژوئن به منفی 9.2 رسید و یک چهارم رشد را معکوس کرد. در همین حال، در بخش خدمات، احساسات تجاری به 4.2 بهبود یافته است که به کمک احساسات مثبت در بخش هتل ها کمک می کند.

شرایط کسب و کار در بخش تجاری به طور قابل توجهی بدتر شد و زیرشاخص در این ماه به منفی 23.5 رسید، در حالی که ساخت و ساز با اندکی افزایش به منفی 25 رسید.آیا این خبر مفید بود؟