آلودگی هوای تهران با وجود بارش برف و باران همچنان ادامه دارد

با وجود بارش برف در بیشتر مناطق تهران، کیفیت هوای شهر تهران هم اکنون 143 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است. شاخص آلودگی هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات استنشاقی زیر 2.5 میکرون» با میانگین 162 است و کیفیت هوای پایتخت برای همگان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

با وجود بارش برف در بیشتر مناطق تهران، کیفیت هوای شهر تهران هم اکنون 143 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز ۲۴ دی ماه، میانگین کیفیت هوا همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.

شاخص آلودگی هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات استنشاقی زیر 2.5 میکرون» با میانگین 162 است و کیفیت هوای پایتخت برای همگان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

بر اساس دستورالعمل‌های ایمنی صادر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا شدید در فضای باز خودداری کنند.

فعالیت پایدار به هر فعالیتی در فضای باز گفته می‌شود که افراد به‌طور دوره‌ای برای چندین ساعت انجام می‌دهند و باعث می‌شود تنفس کمی دشوارتر از حالت عادی باشد. باغبانی، فعالیت های شدید در فضای باز مانند دویدن و غیره. از جمله این فعالیت ها هستند. فعالیت شدید هر فعالیت شدید در فضای باز است که تنفس را برای افراد دشوار می کند.

لازم به ذکر است کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس آن از 0 تا 50 در محدوده هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 تعیین می شود. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. در محدوده 151 تا 200 هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و در محدوده 201 تا 300 هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار دارد. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

  آخرین آمار تاج در ایران، 8 اسفند 1392

دیدگاهتان را بنویسید