آماده سازی دوره های آموزشی برای “المپیاد ملی هسته ای”

رضا مراد صحرایی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان انرژی اتمی ایران و اختتامیه جشنواره علمی «من فناوری هسته ای هستم» گفت: باید کاربردهای دانش هسته ای در مدارس به بچه ها و خانواده ها که بدانند برای چیست ما باید همه این هزینه ها را بپردازیم.

وی با بیان اینکه اگر کشوری قدرتمند می خواهیم راه رسیدن به آن کشور قوی داشتن آموزش و پرورش قوی است، تصریح کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها اساسی ترین نهادی است که در پایه توسعه و پیشرفت آینده قرار دارد. روح تعلیم و تربیت معلمان هستند و مدرسه بستر دستیابی به این قدرت. هوش همکاران و دانشمندانی که در سازمان انرژی اتمی برای ترسیم آینده ایران در این موضوع خاص کار می کنند، شایسته تقدیر ویژه است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: چند موضوع برای تحول اساسی ضروری است که یکی از آنها قانون و نظم است. یعنی تحول بنیادین در آموزش و پرورش امکان پذیر نیست مگر اینکه کسانی که در آموزش و پرورش نقش دارند با هم همکاری کنند. موضوع دیگر امید و آینده است. این سند می‌گوید که کل سند به دنبال ترسیم آینده‌ای است که ایران را سربلند کند و راه رسیدن به آن آینده کار است. همچنین هویت و حرکت از ویژگی های سند در بعد امید به آینده است. سوم، بحث آموزش همه جانبه است که سند تحول بنیادین است که می خواهد فردی را تربیت کند که تمام ویژگی های یک انسان مومن و فداکار به کشور و آینده خود را داشته باشد و با خدا رابطه کاملاً طبیعی برقرار کند. خلقت، خود و محیط زیست.

  نصف کردن معیشت مردم با رویکرد حکومت انقلابی

صحرج ادامه داد: این نوع آثار از جمله آثاری هستند که به جرات می توان گفت آثار تحولی بر اساس سند تحول اساسی است. نگاه منسجم و سیستماتیک سازمان انرژی هسته ای را نشان می دهد و به آینده می نگرد زیرا در آموزش های تمام عیار مداخله کرده است. سند تحول بنیادین به شش حوزه می پردازد که یکی از آنها یادگیری فناورانه در حوزه فناوری های جدید است. در شاخص توسعه انسانی موضوع بسیار مهم، سن پایه توسعه است. هر چه سن رشد کمتر باشد، نتیجه فراگیرتر است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پیشنهاد رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری هسته ای سازمان انرژی اتمی در خصوص برگزاری المپیاد ملی هسته ای گفت: آمادگی آموزش و پرورش را برای تقویت این برنامه امیدوارکننده اعلام می کنم. در مورد پیشنهاد دکتر فکی، ما آمادگی اجرای آن را داریم و باید تلاش کنیم تا المپیاد علوم هسته ای را از این پس برگزار کنیم. این کار را در راستای سند تحول بنیادین موثر می دانیم.

دیدگاهتان را بنویسید