آیا این گروه از چارت معلم حذف شده است؟

آیا این گروه از چارت معلم حذف شده است؟

وزیر آموزش و پرورش به محض اخذ رای اعتماد از مجلس، در یکی از اولین اظهارنظرهای خود اعلام کرد که رتبه بندی معلمان را اجرا می کند، اما با توجه به اینکه طبق قانون این رتبه بندی برای همه شاغلان در آموزش و پرورش از سال 31 اعمال می شود. شهریور 1400. حساب‌های رسمی تعداد معلمان حذف شده را 250 نفر اعلام می‌کنند و حساب‌های غیررسمی این تعداد را از این هم بیشتر می‌دانند.

بررسی های خبرنگار ما نشان می دهد که ریشه بخش زیادی از این درگیری ها به تصمیم وزارت کشور برمی گردد. مصوبه ای که از طریق استانداری ها به اداره کل آموزش و پرورش ابلاغ و توسط کمیته های «اورژانس و پیگیری آموزش ویژه» به اجرا درآمد. در این اطلاعیه 2 پیشنهاد برای «تحقیر» و «تحقیر» معلمان به عنوان راهکاری برای برخورد با جلسات صنفی ذکر شده است.

رضا مراد صحرایی روز گذشته پس از رای اعتماد به مجلس وزیر آموزش و پرورش یکی از برنامه های خود را برای اجرای طرح رتبه بندی تمامی معلمان کشور اعلام کرد.

تنها در استان کردستان بیش از 48 معلم، در استان کرمانشاه 20 معلم، در استان تهران بیش از 80 معلم و … به دلیل پیگیری مطالبات صنفی و حضور در تشکل های مدنی از فهرست رتبه بندی معلمان حذف شده اند. این در حالی است که در قانون رتبه بندی تبصره و ماده ای مبنی بر حذف معلمان از رتبه بندی وجود ندارد. با توجه به تماس های مکرر فرهنگیان در کشور، اعتماد به سراغ معلمانی رفت که نامشان از فهرست رتبه بندی استان های کرمانشاه، تهران، کردستان و… حذف شد تا ابعاد پنهان این بحث را روشن کند.

دیدگاهتان را بنویسید