آیا تعهد تحویل خودرو به صرافی تعریف شده است؟

آیا تعهد تحویل خودرو به صرافی تعریف شده است؟

یکی از نمایندگان مجلس تاکید کرد: اگر شورای رقابت تصمیم به عدم فروش خودرو در بورس مصر بگیرد، این احتمال وجود دارد که این موضوع در پارلمان مطرح شود و خودرو از تصمیمات شورای رقابت خارج شود.

اختلافات مسئولان بورس کالا و خودروسازان با شورای رقابت بر سر عرضه خودرو در بورس کالا هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده است.

محسن علیزاده یکی از اعضای شورای عالی بورس بر لزوم عرضه خودروهای سواری در بورس تاکید کرد و گفت: شورای عالی بورس با جدیت بر عرضه خودرو در بورس نظارت دارد. تصمیم قطعی همه اعضای شورا این است که نه تنها 50 درصد از خودروهای تولید شده از پیش اعلام شده توسط وزارت امنیت، بلکه تمامی خودروهای تولیدی کشور به استثنای بخشی که مورد نیاز است در بورس کالا عرضه شود. قانون (عرضه شده در سیستم یکپارچه) عرضه آنها از طریق بورس کالا است.

وی ادامه داد: اما شورای رقابت از منظر دیگری با این موضوع مخالف است که باید بررسی جدی تری انجام شود، حتی اگر لازم باشد، فروش خودرو در بورس را از شمول قوانین شورای رقابت خارج می کنیم. در شورای اسلامی

نماینده ناظر بر شورای عالی بورس در پاسخ به این سوال که موضوع پیشنهادی تا چه حد در مجلس جدی بوده است، گفت: شورای عالی بورس در تلاش است تا شورای رقابت را مجاب کند که خودرو را طبق تفسیر خود در بورس عرضه کند. اما اگر شورای رقابت بر تصمیم قبلی خود پافشاری کند، موضوع در مجلس پیگیری خواهد شد.

  فروش فوق العاده سایپا بدون قرعه کشی امروز پنجشنبه 2 تیر 1401 / لینک ثبت نام سایپا

دیدگاهتان را بنویسید