آینده “جبهه اصلاحات” پس از چتنیتسا قدیمی

آینده “جبهه اصلاحات” پس از چتنیتسا قدیمی

«یکشنبه شب دومین جلسه مجمع جدید جبهه اصلاحات تشکیل شد و در نهایت آذر منصوری، دبیرکل حزب اتحاد ملت و البته از نزدیکان سیدمحمد خاتمی به عنوان رئیس جدید این جبهه انتخاب شد. جلو به گفته حاضران در جلسه، منصوری تنها نامزد جانشینی «بهزاد نبوی» محسوب می شد و با رای اعضای جدید رهبری این جبهه برای ادامه رهبری جبهه اصلاحات به این سمت انتخاب شد. خیلی ها معتقدند مردی مثل منصوری که البته سابقه سیاسی دارد می تواند بین اصلاح طلبان وحدت ایجاد کند.

رهبر جدید جبهه اصلاحات سال گذشته در گفت‌وگو با روزنامه «پنجره» ارگان انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران درباره خود و فعالیت‌های سیاسی‌اش گفته بود: لیسانس مهندسی صنایع غذایی و فوق لیسانس و دکترای تاریخ.» – فعلا به لطف دوستان فرصت ادامه تحصیل در این مرحله از من گرفته شد – سوابق سیاسی علاوه بر فعالیت های پراکنده ای که ما به عنوان یک نوجوان در دوران انقلاب و بعد از انقلاب در قالب انجمن های اسلامی و کتابخانه های غیردولتی به ویژه فعالیت رسمی شناسنامه اینجانب بود.از سال 1357 در «جبهه مشارکت» بوده است؛ در آن زمان. زمانی به عنوان یک عضو عادی در شورای منطقه ورامین عضویت داشتم و سپس با جلساتی که داشتیم کم کم به عضویت منطقه تهران درآمدم و در نهایت معاون سیاسی دبیرکل جبهه مشارکت شدم. آقای محسن میردامادی) و عضو شورای مرکزی. یک چاپ استانی هم داشتم که در دوره آقای احمدی نژاد لغو شد. من در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت های سیاسی و مدنی دارم، هرگز اجازه ندادم این قسمت با فعالیت های سیاسی همراه شود که در صورت تلفیق می تواند به هر دو حوزه آسیب برساند، همچنین دو دوره در شورای مرکزی زنان مسلمان جامعه نواندیش عضویت داشتم. از حدود سال 1392 که روند ایجاد «حزب اتحاد» کم کم در حال شکل گیری بود، در آن عضویت داشتم. چندین مقاله در زمینه زنان، آسیب های اجتماعی و سیاسی نوشته ام. در سال 1387 همزمان با حوادث، دستگیر شدم و مدتی را در زندان گذراندم. بعد از روی کار آمدن دولت آقای روحانی پرونده جدیدی برای ما تشکیل شد و اتهام اصلی این بود که در حزب مشارکت فعال بودیم که منحل اعلام شد.»

  تنیس روی میز ناشنوایان قهرمانی جمهوری برترین چهره های این مسابقات معرفی شدند

انتخاب منصوری توجه به خواسته های زنان است

کمال پیرموذن، سیاستمدار و از اعضای جبهه اصلاحات در واکنش به معرفی رهبر جدید جبهه اصلاحات به خبرنگار آرمان موزور گفت: پیش از این پیش بینی می شد که اگر بهزاد نبوی از رهبری این جبهه کناره گیری کند. قطعا آذر منصوری جایگزین او خواهد شد. اولاً این انتخابات نشان داد که اهمیت مطالبات شهروندان برای اصلاح طلبان بسیار مهم است. با توجه به اتفاقات سال گذشته که زنان در صف اول مطالبات قرار داشتند، زنان ایرانی می توانند به ریاست جمهوری منصوری اعتماد کنند. زنان نیمی از فضای سیاسی کشور را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل نیازمند افرادی مانند منصوری هستیم که دارای سوابق سیاسی خوب و همواره آرمان های امام و انقلاب را گرامی می دارند و میهن پرستان واقعی محسوب می شوند. من به آنها نیاز دارم اصلاح طلبان نسبت به سایر طیف های سیاسی به مردم نزدیکتر هستند و با رهبری یک بانوی مجرب این موضوع را به افکار عمومی منتقل خواهیم کرد که در حوادث سیاسی مانند انتخابات اسفند یک بار دیگر وحدت را برای ملت به ارمغان خواهیم آورد و در این صورت نیز خواهیم بود. به مطالبات زنان توجه کنید ما یک ویژه خواهیم داشت در واقع اصلاحات اکنون صدای زنان ایرانی است.”

نماینده سابق مجلس با اشاره به ادامه فعالیت های جبهه اصلاحات با حضور منصوری ادامه داد: از حضور منصوری در رأس جبهه قدردانی می کنیم زیرا نقش وی در وحدت و انسجام جریان اصلاحات است. بسیار مفید. با حضور وی باید بگوییم که چهره هایی مانند «سید محمد خاتمی» و «سید حسن خمینی» همچنان در جبهه حضور خواهند داشت و در آینده نیز با حضور ژنرال های اصلاح طلب در انتخابات اسفند، سرنوشت دیگری را رقم خواهند زد. برای ایران یکی دیگر از خواسته های شهروندان از جبهه اصلاحات این است که بتوانند قدرت چانه زنی بالایی داشته باشند و به اهداف خود ادامه دهند. حضور فردی مثل منصوری می تواند شرایط مطالبات را بهبود بخشد و در واقع مطالبات را از خیابان به حزب و جبهه ببرد. علاوه بر همه این موارد باید بگوییم که زنان ایرانی اکنون مطالباتی دارند که یکی از آنها در مورد نقش آنها در احزاب و فعالیت های سیاسی است و با توجه به این موضوع باید بگوییم که جبهه اصلاحات به همان سمتی گام نهاده است که سزاوار ستایش است امیدواریم این بانوی فرهنگی در آینده بتواند با همکاری همه چهره های اصلاحات اصلاحات را به جایگاه اصلی خود بازگرداند».

  آخرین آمار تاج در ایران 16 آبان 1400

وی با اشاره به مطالبات دیگری که شهروندان از جبهه اصلاحات دارند، افزود: اکنون بر کسی پوشیده نیست که جناح های تندرو عامل وضعیت کنونی کشور هستند و مسئولیت وضعیت معیشتی جامعه بر دوش این جناح ها است. که با توتالیتاریسم باعث ناکارآمدی می شوند. مسائل معیشتی یکی از مطالبات اصلی شهروندان است و در جلسات پیش از انتخاباتی که با چهره های مطرح سیاسی برگزار کرده ایم، برنامه هایی را برای حل این کلان بحران ها ترسیم کرده ایم که در آینده نزدیک به آن اشاره خواهیم کرد.

منصوری تنها کاندیدای رهبری جبهه بود

حسن رسولی از اعضای جبهه اصلاحات در گفت وگو با فارس، با اشاره به برگزاری دومین نشست اعضای جدید این جبهه که روز گذشته برگزار شد، گفت: عصر روز یکشنبه دومین جلسه مجمع جدید. جبهه اصلاحات برگزار و با رای اعضا خانم آذر منصوری به عنوان رئیس جبهه اصلاحات انتخاب شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهزاد نبوی گزینه ریاست جبهه بود، گفت: او گزینه اصلی بود و هر چه اصرار کردیم قبول نکردند. در نهایت خانم منصوری تنها کاندیدای ریاست جمهوری از جبهه بود که با رای اعضا به عنوان رئیس جبهه اصلاحات انتخاب شد. در این جلسه فقط رئیس جبهه اصلاحات منصوب شد و اعضای هیات مدیره و سخنران در جلسات بعدی تعیین خواهند شد.

پیش از این محمدعلی باقری از اعضای جبهه اصلاحات و سخنگوی سابق جبهه اصلاحات گفته بود: انشالله هفته آینده دومین جلسه مجمع جدید جبهه اصلاحات در روز یکشنبه برگزار می شود. جلسه جبهه اصلاحات با رای اعضا تعیین دبیر و هیئت مدیره جبهه اصلاحات خواهد بود. در اولین جلسه همه اعضای جبهه اصلاحات اصرار داشتند که آقای نبوی مسئولیت این جبهه را بر عهده بگیرد و ایشان موافقت نکردند و دلیل دیر اعلام شدن رهبر جبهه نیز همین مشکل است و امیدواریم ایشان قانع شوند و در جلسه دوم مسئولیت را بر عهده بگیرید. نماینده مردم جبهه اصلاحات در پاسخ به این سوال که آیا گزینه دیگری برای رئیس جبهه اصلاحات وجود دارد، گفت: البته اگر این مسئولیت را به طور قطعی به عهده نگیرد سراغ گزینه های دیگر می رویم.

  کاراته قهرمانی آسیا 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز کاراته در پایان روز اول

دیدگاهتان را بنویسید