اتباع مدیریت و نظارت نمی‌شوند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری موج؛

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای کشور با بیان اینکه دستگاه‌های متولی در حال حاضر آمار دقیقی نسبت به اتباع داخل کشور ندارند، اظهار کرد: امور اتباع مدیریت و نظارت نمی‌شود.


محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به ورود غیرقانونی برخی اتباع بیگانه به کشور، گفت: قانون درباره اتباع در مجلس در حال بررسی است.

وی تشریح کرد: هم دولت پیشنهادی با عنوان سازمان اتباع بیگانه و هم مجلس پیشنهادی با عنوان سازمان ملی مهاجرت ارائه کرده که این دو پیشنهاد در قالب ۴۰ ماده ادغام شده است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها خاطرنشان کرد: این مصوبه از نقطه صفر یعنی ورود اتباع به داخل کشور تا زمان استقرار، درآمد، اشتغال، بهداشت و آموزش آنها را شامل می‌شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با اشاره به اینکه با تعدد وظایف در حوزه اتباع مواجه هستیم، بیان کرد: در برخی موارد اتباع بیگانه ۱۴ نوع کارت شناسایی، درمان، اشتغال، بانکی، آموزش و پرورش و… دارند که این بیانگر عدم‌نظارت و مدیریت امور اتباع است.

 

بیشتر بخوانید:

دولت باید هر چه زودتر اتباع خارجی را سازماندهی کند

اتباع غیرقانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند/پنج میلیون افغانی در ایران زندگی می‌کنند

 

نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی، اتباع غیرمجاز را برگردانند

این نماینده مجلس ادامه داد: دستگاه‌های متولی در حال حاضر آمار دقیقی نسبت به اتباع داخل کشور ندارند و برنامه‌ها متفاوت است.

وی ابراز امیدواری کرد بحث اتباع، پس از بررسی برنامه هفتم توسعه، وارد صحن و تصویب شود.

آصفری گفت: البته نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی نباید منتظر تصویب این لایحه باشند، بلکه باید نسبت به شناسایی و جمع‌آوری اتباع غیرمجاز و برگرداندن آنها به کشور خود اقدام و این نظارت را به‌طور جد دنبال کنند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی، یکی از کشورهای با بیشترین اتباع است که نیاز به نظارت دارد و روی این موضوع باید نظارت بیشتری اعمال شود.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید