اتصال قشم به چابهار با کشتی‌های کروز

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در گفت‌وگو با خبرگزاری موج؛

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با مدیران مناطق آزاد قشم و کیش مذاکراتی داشتیم تا یک خط کشتیرانی گردشگری بین این مناطق ایجاد شود. هدف بعدی هم این است که این خطوط توسعه یابند و تا کشورهای همجوار همچون عمان ادامه پیدا کنند.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با اشاره به جذب گردشگر در این منطقه، اظهار کرد: رویکرد این سازمان، بها دادن به شرکت‌های خصوصی است. البته به‌دنبال این  نیستیم که بخواهیم خودمان، گردشگر به اینجا بیاوریم، چون  نوعی تصدی‌گری می‌شود.

امیرمقدم افزود:  با دو شرکت بزرگ گردشگری داخلی، تفاهم‌نامه‌هایی منعقد کرده‌ایم. مثلا با یکی حدود هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان قرارداد امضا کرده‌ایم.  این دو برند در حال حاضر در منطقه آزاد چابهار مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این شرکت‌ها، قشم را با کشتی‌های کروز به چابهار و چابهار را به تهران متصل می‌کنند. در حال حاضر  ۴۲ واحد گردشگری توسط یکی از این شرکت‌ها در منطقه آزاد در حال ساخت است که حداکثر  ۲۹ اسفند افتتاح می‌شوند.

مقدم تصریح کرد: سال گذشته، یک میلیون گردشگر محلی داشتیم، اما افق این منطقه، گردشگران ملی است و برای تحقق آن باید زیرساخت‌های منطقه به استاندارد‌‌های لازم برسند؛ از این‌رو باید برندهای بزرگ در اینجا حضور یابند تا زیرساخت‌های لازم مانند فضاهای  بومگردی و… را ایجاد کنند و توسعه دهند.

 

ایجاد یک خط کشتیرانی گردشگری 

وی تاکید کرد: در اشل بعدی باید زیرساخت‌های خطوط هوایی را افزایش دهیم. به عنوان نمونه، سال گذشته حدود ۷ ایرلاین در این منطقه حضور داشتند که اکنون به ۱۵ ایرلاین رسیده است. این‌ها حاکی از این است که در حال استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود  هستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: با مدیران مناطق آزاد قشم و کیش مذاکراتی داشتیم تا یک خط کشتیرانی گردشگری بین این مناطق ایجاد شود و هدف بعدی این است این خطوط توسعه یابند و تا کشورهای همجوار همچون عمان ادامه پیدا کنند.آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید