اجرای طرح فقرزدایی شدید با سامانه «اسپانسر»/ اولین عامل ثبت نام افراد در سامانه حمایتی عدم تامین نیازهای غذایی است.


ساعت: 15:55
تاریخ انتشار: 1401/03/30
کد خبر: 1877303

مدیرکل دفتر تحقیقات اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

سیدهادی موسوی نیک گفت: باید پروژه فقر شدید را پیش ببریم تا آن 1 میلیون نفری که حتی قادر به تامین حداقل معیشت و معیشت نیستند، حمایت شوند و وضعیت معیشتی آنها سامان یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش راه آرمان ، کارگروه ریشه کنی فقر مطلق استان کرمان به ریاست وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به ریاست معاونت اجتماعی و سیاسی استانداری کرمان و حضور فرمانداران در ویدئو کنفرانس کرمان. با حضور مدیر کل دفتر تحقیقات اجتماعی وزارت تعاون.

سیدهادی موسوی نیک، مدیرکل خدمات پژوهشی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در کارگروه فقر مطلق با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان استانداری گفت: استاد این طرح به طور موثرتری فقر مطلق را از بین می برد.

وی گفت: وضعیت معیشتی در استان و کشور نشان می دهد که اگر فقر به عنوان حداقل هزینه خوراک و سایر معیشت تعریف شود، ما 26 میلیون نفر در ایران دچار مشکلات معیشتی هستیم.


۲۶ میلیون نفر در ایران مشکل معیشتی دارند

موسوی ادامه داد: یک دهه پیش 26 میلیون نفر متعلق به 18 میلیون نفر بود و اکنون رشد رو به رشدی دارد که منفی تلقی می شود.

مدیرکل خدمات پژوهشی اجتماعی وزارت تعاون گفت: وضعیت امروز و اعتراضات معیشتی موجود پر رنگتر شده و تصویر این شکایات رنگ و بوی دیگری نسبت به سال های گذشته دارد.

وی اذعان داشت: شرایط اقتصادی، اصلاحات ساختاری در حال حاضر شکل دیگری به خود گرفته است و حتی اگر همه هزینه های بهداشت، درمان و مسکن را در نظر بگیریم، باز هم در مرحله تامین زندگی خود هستیم.

موسوی تاکید کرد: بازماندگان برای امرار معاش و سرپناه (با سقف بالای سر) و نزدیک به یک میلیون نفر در استان کرمان به عنوان هدف کارگروه ریشه کنی فقر مطلق بر اساس آمار انتخاب شده اند.

مدیرکل خدمات پژوهشی اجتماعی وزارت تعاون اذعان داشت: باید پروژه فقر شدید را به گونه‌ای هدایت کنیم که آن یک میلیون نفر که حتی نمی‌توانند حداقل معیشت و معیشت را تامین کنند، حمایت شوند و وضعیت معیشتی آنها بهبود یابد. بهتر کردن. “

وی به نقش فرمانداران در طرح فقر مطلق فقرا اشاره کرد و گفت: نقش این افراد بسیار تعیین کننده است زیرا بخش مهمی از جمعیت این طرح را روستایی و گروه های پراکنده در اختیار فرمانداران و بخشداران تشکیل می دهند. “

موسوی نیک گفت: در دیداری که با خیرین و مراکز خیریه استان کرمان داشتیم، مدیران این مراکز گفتند؛ ما افرادی را می شناسیم که به راحتی می توانند در این طرح قرار بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین جمعیت در روستاها پراکنده شد، ادامه داد: خیرین با توجه به تقسیم بندی ملی و منطقه ای سعی کردند وارد حوزه انتخابیه فرمانداری سایر شهرستان ها نشوند، بنابراین تنها فرماندارانی بودند که می توانستند. به راحتی شناسایی افراد منطقه می توانند این افراد را در سیستم ثبت کنند.


اتباع خارجی نمی توانند وارد اسپانسر شوند

موسوی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ما در استان‌ها موضوع اتباع بیگانه است، بنابراین سامانه راه‌اندازی شده برای طرح حمایت فقط در اختیار افراد کد ملی ایرانی است و افرادی که شناسنامه داخلی برای مدیریت ندارند، کاربردی هستند. برای درج اطلاعات شخصی در دسترس نیست.

مدیرکل خدمات پژوهشی اجتماعی وزارت تعاون دومین جمعیت تحت تکفل را افراد فاقد شناسنامه عنوان و خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل موجود، مدیران و مدیران باید ضمن ثبت شناسنامه، این افراد را در سامانه ثبت کنند.

وی سومین جمعیت قابل ثبت در سامانه را افراد دارای مشکل تغذیه عنوان کرد و گفت: ضمن حمایت از این افراد برای رسیدگی به موضوع تغذیه بخشی که نیاز به سرپناه دارد در قالب خوابگاه در نظر گرفته شود.باکس های سطح شهر خانواده هایی که معمولاً برای ثبت نام در سامانه شکننده هستند، زیرا این افراد مشمول طرح فقرزدایی شدید هستند که می توانند با دریافت کد ده رقمی در سامانه کفالت در این طرح شرکت کنند.

موسوی نیک به محیط گلخانه ها و ضعف بهداشتی آن اشاره کرد و گفت: یکی از جنبه های مثبت گلخانه های استان کرمان در بخش بانوان، کسب درآمد از طریق ایجاد اشتغال است، بنابراین این افراد پس از خروج با آموزش هایی که دیده اند، وارد عرصه می شوند. بازار کار و مستقل شدن.

وی نتیجه طرح فقر مطلق را ایجاد زنجیره ای از دلواپسان نهضت خداپسندانه خواند و گفت: تمامی حامیان در سامانه ثبت شده اند. کار موازی تمام شد.

مدی رکل از دفتر تحقیقات اجتماعی وزارت تعاون تاکید کرد: شهرداری کرمان در اجرای طرح گلخانه ای نسبت به کشور عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح فقر مطلق، بازدید میدانی را آغاز کرده ایم که بعد از تهران، کرمان دومین استان مورد بازدید میدانی است که باید به صورت متمرکز در سراسر کشور اجرا شود نه اینکه انجام شود. یک سری از افراد چندین بار تحت حمایت قرار گرفته اند و برخی از آنها اصلاً حمایت نشده اند، اما باید به وضوح توسط یک کد رفتار ملی و تحت حمایت دریافت شده تعریف شوند.

موسوی به شرایط افرادی که برای کمک آورده می شوند اشاره کرد و گفت: اولین شرط این است که فرد دچار سوءتغذیه باشد و در هیچ نهاد حمایتی عضویت نداشته باشد و از وضعیت درآمد خوب و ثابتی برخوردار نباشد. “

وی با بیان اینکه روش مبارزه با فقر مطلق در حوزه کنترل و روش های تحقق آن بر اساس شرایط خانواده های هدف است، افزود: کسب اطلاعات از افراد تحت حمایت تا حدودی به سامانه و بانک اطلاعاتی در سطح استان سپرده شده است. در زمینه


مسکن، معیشت و توانمندسازی سه هدف طرح کاهش فقر است

مدیرکل دفتر تحقیقات اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پس از شناسایی و کنترل افراد باید برای مبارزه با فقر مطلق تلاش کنیم، ادامه داد: این اقدام دارای سه مرحله مسکن، معیشت و توانمندسازی است.

وی گفت: مشکل جدی عدم هماهنگی در کمک رسانی به نیازمندان است و گروه های زیادی وجود دارند که گاهی به موازات هم کار می کنند. «عدم هماهنگی در سیستم حمایت از نیازمندان مضر است.

موسوی به حمایت از کرونا اشاره کرد و گفت: در نظام اجتماعی ایران سه مرحله عید سعید فطر، دهه فجر و بعد از عید نوروز برای نیازمندان انجام شده است. هنگام بررسی میزان کمک های دریافتی، ابهاماتی داریم. به روز رسانی. نیازمندان میدان

مدیرکل دفتر تحقیقات رفاهی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: خرسندیم که شرکتی که باید نظارت کنیم در کرمان واقع شده است و با توجه به اعلام شده توسط کارشناسان این منطقه برای کل کشور پشتیبانی می شود. اکثراً این سامانه به گونه ای تعریف شده است که بتوان از اطلاعات وارد شده به سامانه بازخورد دریافت کرد و در سطح شهرستان افراد می توانند اطلاعات دقیق را به صورت میدانی از سامان، کمیته امداد و گروه های جهادی که مجوز دسترسی به سامانه را دارند وارد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید