احیای طرح های نیمه فعال و غیر فعال در کشاورزی زیرکوچ در دستور کار است.


ساعت: 18:56
تاریخ ارسال: 1401/04/14
کد خبر: 1881185

مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)؛

همتی با اشاره به اینکه احیای طرح های نیمه فعال و غیرفعال در حوزه کشاورزی زیرکوه در دستور کار قرار گرفته است گفت: این امر با بهره برداری از آب بلااستفاده شهر زیرکوه انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از شرقمقداد همتی امروز در حاشیه سفر به شهرستان زیرکوه در گروه خبرنگاران اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با همکاری استانداری خراسان جنوبی بر اساس تفاهم نامه ای که با عملیات منعقد کرده اند. و ایجاد زیرساخت ها در حوزه مدیریت عرضه و ارزش کشاورزی توانستند با همکاری یکدیگر هم افزایی بسیار خوبی در شهرهای مختلف داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آمادگی کامل برای تکمیل پروژه های غیر فعال و نیمه فعال در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی در شهرستان زیرکوه را دارد. با همکاری کمیته ای که زیر نظر فرماندار و فرماندار شهرستان تشکیل شده باید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در بخش کشاورزی شهرستان مرزی زیرکوه افتاده است، ادامه داد: از جمله راه اندازی بازارچه دام با اعتبار حدود 30 میلیارد ریال تقریبا عملیاتی شده و طرح توسعه آن نیز در حال اجراست. و اقدامات ایمنی در دست بررسی و اقدام است.

همتی اضافه کرد: در خصوص آب های بلااستفاده ای که در شهرستان زیرکوه وجود دارد و با سرمایه گذاری اندک فعال می شود، ما نیز آمادگی داریم آن ها را در چرخه تولید قرار دهیم.

  افزایش سقف و مدت بازپرداخت وام اعلام شده است

مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه گذاری فرمان امام (ره) به حوزه محصولات استراتژیک اشاره کرد و گفت: در حوزه محصولات استراتژیک مانند زرشک و زعفران که در استان خراسان جنوبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، آمادگی داریم. برای عرضه آنها از تولید تا تولید، نگهداری و فروش، شکل می گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید