ارائه به مراجع قضایی و صدور اخطاریه زیست محیطی به دو نفر از روستاییان نهاوند


ساعت: 13:49
تاریخ انتشار: 1401/04/07
کد خبر: 1879230

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند اعلام کرد؛

عزیز گیاسی از معرفی دهیار به قوه قضائیه و صدور اخطار زیست محیطی به دهیار دیگر در مرکز نهاوند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از عصر همدان، عزیز گیاسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند در گفت و گو با خبرنگاران; گفت: به دلیل تخلیه زباله و زباله در حاشیه رودخانه گاماسیاب و پل حمل و نقل


اخطار زیست محیطی مربوطه برای جابجایی و تخلیه به محل مناسب به یکی از مراکز گردشگری بخش مرکزی نهاوند به دهیار روستا ابلاغ شده است..


وی بیان کرد: در صورت عدم اقدام در مهلت مقرر، دهیار مربوطه به محاکم قضایی ارائه می شود..


غیاثی همچنین اعلام کرد: یکی دیگر از اهالی روستا در روستاهای بخش مرکزی نهاوند به دلیل عدم رعایت قانون و مقررات مدیریت پسماند (دفع فضولات حیوانی، زباله، زباله های روستایی و مصالح ساختمانی در داخل).


رودخانه گاماسیاب) برای صدور حکم از سوی مراجع قضایی به دادسرای نهاوند معرفی شد..


وی گفت: محیط زیست متعلق به همه ماست و همه باید در حفاظت از آن کوشا باشیم و این اداره با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد کرد..


رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند ادامه داد: بازدید و پایش واحدهای آلاینده هوا از جمله معادن دولومیت واقع در حاشیه منطقه حفاظت شده ملوسان و سایت های تولید آسفالت انجام شد..


وی افزود: پس از این بازدیدها به یکی از کارخانه های تولید آسفالت نهاوند به دلیل آلودگی هوا اخطار داده شد..

  بمب بزرگ فرهاد مجیدی برای استقلال


غیاثی همچنین از بازدید از شهرک صنعتی نهاوند خبر داد و اظهار داشت: با توجه به آلودگی یکی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی نهاوند و شکایت برخی واحدهای صنعتی و تولیدی همجوار هنگام صدور دستور تعطیلی.


رئیس یگان تا رفع آلودگی جهت پیگرد قانونی و مجازات قانونی به مراجع قضایی معرفی شد..


وی ادامه داد: با توجه به بازدید و پایش شهرک صنعتی نهاوند و نامناسب بودن محیط شهری برای مدیریت پسماندهای صنعتی واحدهای صنعتی، تدبیر و امید محیط زیستی برای رفع مشکلات زیست محیطی است.


محیط زیست شهر اعلام شد.


غیاثی در پایان گفت: در این ابلاغیه تاکید شده است در صورت عدم مدیریت صحیح پسماند از طریق قوه قضائیه، اداره محیط زیست نسبت به ترک قانون اقدام لازم را انجام خواهد داد..


انتهای پیام//

دیدگاهتان را بنویسید