ارادت خاص و خالصانه اهل سنت به حضرت علی (ع) / امیرالمومنین (ع) الگویی ناب برای مسلمانان جهان است.


زمان: 09:00
تاریخ انتشار: 1301/04/26
کد خبر: 1883698

بازماندگان با بیان اینکه اهل سنت ارادت خاص و خالصانه ای به حضرت علی (ع) دارند و علمای اهل سنت آثار زیادی در مورد حضرت علی (ع) و فضایل آن حضرت نوشته اند و برای آن حضرت احترام خاصی قائل هستند، اظهار داشتند: بی شک امروز تشنه مردم هستند. عدالت و معنویت باید بیش از هر زمان دیگری از حضرت علی (ع) الگو بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ شیخ حسین بزماندنگان امام جماعت بندرپل سنت در گفت و گو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه ملا علی (ع) مظهر عدالت، شجاعت، مهربانی و عطوفت است، گفت: عشق و محبت به اهل بیت علیهم السلام. پیامبر اکرم(ص) یکی از پایه هاست. وحدت و یگانگی اصلی مسلمانان این است که دشمنان اسلام و نظام همواره با ایجاد تفرقه سعی در کاشت بذر اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنی دارند.

یک عالم اهل سنت جنوب کشور تصریح کرد: مولی المحدین امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام مظهر و مظهر عدالت، سخاوت، شجاعت، مهربانی و عطوفت است، شخصیتی برای که همه نیکی ها و نیکی ها او را هدایت می کنند.

وی با بیان اینکه ملا علی(ع) در بین جامعه اهل سنت از احترام و جایگاه والایی برخوردار است، اظهار داشت: شخصیت، شجاعت و عظمت حضرت علی(ع) همواره در تاریخ ذکر شده و در کتب اهل سنت ذکر شده است.

امام جمعه بندرپل با اشاره به اینکه اهل سنت و شیعه ارادت خاصی به اهل بیت و اهل بیت پیامبر اسلام (ص) دارند، خاطرنشان کرد: رسول خدا (ص) فرمودند: فردا پرچم را به دست می دهم. کسی که خدا و او رسولش را دوست دارند و خدا و رسولش نیز او را دوست دارند. او مهاجمی است که نمی گریزد و از میدان جنگ بر نمی گردد تا اینکه خداوند (قلعه خیبر) را با دستان خود باز کند.

  کلیباف: در اوج بازدارندگی هستیم/ دشمن می داند که اگر تهدید کند، تهدید می شود

بازماندگان با اشاره به کلام قرآن فرمودند: «إِنَّ اللَّهَ یَسْتَعُونَکُمْ اهل البیتِ وَ تَطهِّرَکُمْ» خداوند اراده کرد که پلیدی را از اهل بیت شما بزداید. ص)) و تو را بسیار پاک نگه دارد».

نائب رئیس هیئت روحانیت بندرخمیر با بیان اینکه مقام و عظمت حضرت علی (ع) قابل توصیف نیست و تاکید کرد: امیدوارم همه مسلمانان شیعه و سنی سیره امیرالمومنین علی (ع) را تغییر دهند. الگویی برای زندگی آنها

بازماندگان با تأکید بر اینکه جوانان باید با ابعاد شخصیتی و فضایل حضرت علی (ع) آشنا شوند، گفتند: پیامبر خدا (ص) در بیان برخی از فضایل آن حضرت فرمود: هر که می خواهد به آدم و علم و دانش او بپردازد. نوح» و تقوای او، ابراهیم، ​​صبرش، موسی، عظمتش، عیسی و عبادتش را ببینید، علی بن ابی طالب را ببینید.

امام جمعه بندرپل با بیان اینکه زبان نمی تواند عظمت، عظمت و فضایل حضرت علی (ع) را بیان کند، تصریح کرد: بر کسی پوشیده نیست که مولای متقیان علی (ع) بعد از پیامبر بزرگ اسلام (ص) نمونه کامل است. از این خوب است
شیخ جاماندگان تاکید کرد: جوانان باید با ابعاد فردی و فضایل حضرت علی (ع) آشنا شوند تا بتوانند در زندگی خود موفق شوند، بر مشکلات فائق آیند و از حقوق خود دفاع کنند.

بازماندگان با بیان اینکه اهل سنت ارادت خاص و خالصانه ای به حضرت علی (ع) دارند و علمای اهل سنت آثار زیادی در مورد حضرت علی (ع) و فضائل آن حضرت نوشته اند و برای آن حضرت احترام خاصی قائل هستند، اظهار داشتند: بی شک امروزه تشنه مردم هستند. عدالت و معنویت باید بیش از هر زمان دیگری از حضرت علی (ع) الگو بگیرد.

  نارضایتی مردم درست است. گزارش به دولت/سازمان مالیاتی حق مطالبه مالیات بیشتر را ندارد

امام جمعه شهرستان بندرپل با یادآوری اینکه حضرت علی (علیه السلام) در دامان پیامبر اسلام (ص) پرورش یافته است، تصریح کرد: در دنیای امروز که معنویت بشر از بین رفته است، ارائه شخصیت های منحصر به فردی مانند حضرت اهمیت دارد. علی که در تمام مراحل زندگی گرانقدر خود الگو و نمونه است، این برای مردم بود. شایسته و لازم است.
وی با بیان اینکه امام علی مظهر عدالت، رهبری و حکومت بود، تصریح کرد: وی بیان کرد: حضرت علی علیه السلام دارای صفات اخلاقی بسیار خوبی از جمله عدالت، گذشت، مهربانی با مصیبت دیدگان و افراد جامعه، رسیدگی به ایتام و احساس دلسوزی ملاعلی نسبت به محرومان بود که همه باید از ایشان بیاموزیم.

امام جمعه شهرستان بندرپل با بیان اینکه صحبت از بزرگواری و عظمت ابن ام رسول همسر حضرت علی (ع) کار آسانی نیست. روایات و احادیث فراوانی وجود دارد که فضایل و مناقب او را به وضوح نشان می دهد; در فضایل و شخصیت ملاعلی همین بس که محرم اسرار پیامبر بود و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله راز خود را با او در میان گذاشت.

جاماندگان تصریح کرد: امیدوارم با یادآوری و بازگویی مقام و منزلت حضرت علی (علیه السلام) و پیروی از سیره آن حضرت، گامی در جهت تقویت وحدت واقعی و وحدت ضد دشمنی بین برادران ایمانی شیعه و سنی برداشته شود. . .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید