از این تاریخ خبر مهم وزیر نیرو برای کارکنان / ساعت کاری دوباره تغییر می کند

از این تاریخ خبر مهم وزیر نیرو برای کارکنان / ساعت کاری دوباره تغییر می کند

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه شورای دولت ساعت کاری ادارات از 24 خرداد لغایت 24 شهریور ماه سال جاری از ساعت 6 صبح تا 13 خواهد بود.

علی اکبر محرابیان در همایش سراسری مدیران ارشد وزارت نیرو از تعیین ساعت اداری در پیک مصرف برق در تابستان امسال خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای دولت، ساعت کاری ادارات از 15 تا 15 خرداد است. شهریور ماه سال جاری از ساعت 6 الی 13 . خواهد بود.”

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان «کنترل تورم و رشد تولید» گفت: بدون شک مهمترین وظیفه ما در این مسیر همراهی دولت و ارکان مختلف نظام در تحقق این شعار است. البته در سال های مختلف تلاش هایی برای مهار تورم صورت گرفت، اما در سال 1402 این موضوع به گونه ای متفاوت، علمی و موثر پیگیری شد.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه اقدامات و برنامه های وزارت نیرو تابع این هدف است، افزود: تامین و تامین برق مهمترین رکن تولید است و بر این اساس با عدم تعادل موجود، مصرف و تقاضا به نحو مطلوب مدیریت می شود. راه رشد تولید هموار خواهد شد.»

وی یادآور شد: در تابستان 1400 و 1401 به ترتیب با کمبود 14 و 20 هزار مگاوات برق مواجه بودیم. این در شرایطی است که با احتساب 70 هزار مگاوات تقاضا، امکان 6 ساعت محدودیت برق در همه بخش ها در پیک تقاضا وجود داشت. درخواست دادن.”

وی در این خصوص ادامه داد: با مدیریت صحیح علاوه بر تامین برق حوزه خانوار و عدم خاموشی در تابستان 1401، برق مازاد برای تقویت و افزایش ظرفیت تولید در اختیار حوزه تولیدی کشور قرار گرفت.

محرابیان در تابستان سال گذشته رشد مصرف برق خانوارها را صفر دانست و گفت: از 24 خرداد تا اواسط شهریور 1401 نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 3.5 درصدی مصرف در خانوار مواجه بودیم که از 9 اردیبهشت ماه 93 تا پایان سپتامبر 1400 خورشید گرفتگی طبق جدول یک تا سه بار اعمال شد.

وزیر نیرو از برنامه ریزی برای مدیریت مصرف در بخش های مختلف خبر داد و گفت: در بخش اداری نیز برنامه ها به تفصیل مشخص شده است، خوشبختانه شورای دولت ساعات فعالیت اداری را در اسفند ماه 1401 تصویب کرد و بر این اساس از 15 خرداد تا 15 شهریور کار در مطب از ساعت 6 صبح الی 13 و واحدهای سرمایشی یک ساعت قبل از پایان وقت اداری خاموش می شود.

وی در ادامه به موضوع بند الف تبصره 8 اشاره کرد و گفت: اجرای این برنامه مانند تخصیص منابع آبی برای توسعه طرح های صنعتی کشور است. امروزه صنایعی هستند که به دلیل کمبود منابع آبی نمی توانند توسعه پیدا کنند، اما اجرای این قانون می تواند تا 2 میلیارد متر مکعب به ظرفیت منابع آبی صنایع کشور اضافه کند.

محرابیان این برنامه را «انحراف آب به سمت صنایع» خواند و افزود: به این ترتیب انحراف آب به سمت صنایع کشور با اولویت منابع آبی غیرمتعارف مانند دریا، فاضلاب و … انجام می شود که ارزش افزوده ای برای آن ایجاد می کند. آب و در نهایت توسعه صنعت و رشد تولید دست به دست هم خواهد داد.»

دیدگاهتان را بنویسید