اسامی 69 روانشناس و 5 صفحه روانشناسی غیرقانونی

اسامی 69 روانشناس و 5 صفحه روانشناسی غیرقانونی

روز جدید : آقای هلاکویی دارای مدرک جامعه شناسی و دکترای اقتصاد است و آقای انوشه هیچ پرونده و مدرکی در سازمان نظام روانشناسی ندارند. او قبلاً قول داده بود که در روانشناسی کار نکند. اما او برخلاف تعهد خود عمل کرد.

خاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی در نشستی با محوریت اعلام «دومین فهرست روانشناسان در فضای مجازی» به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. اسامی 144 «روانشناس چهره» را که قبلاً در اینجا منتشر شده است بخوانید.

چه تعداد روانشناس، وب سایت و صفحه وب در فهرست دوم روانشناسان قرار دارند؟

در پاسخ به لیست 60 روانشناس و 6 صفحه غیرمجاز روانشناسی در فضای مجازی، امروز برای پرهیز از هرگونه شباهت اسمی تا پایان امروز در سایت سازمان، «دومین فهرست روانشناسان» و آدرس صفحات مجازی این افراد را اعلام کردیم. روانشناسی پرسشگر گفت: در مشاوره و روانشناسی شکایت های زیادی داشتیم. ابتدا افراد بدون مدرک روانشناسی را معرفی کردیم. فهرست اول شامل 244 روانشناس بود.

کلمه روانشناس بعد از فارغ التحصیلی مجاز نمی باشد و افراد باید پس از شرکت در دوره ها و دوره های کارآموزی بتوانند مجوز فعالیت بگیرند. تحقیقات ما نشان می دهد که بسیاری از افراد حتی بدون مدرک در روانشناسی کار می کنند. از متخلفان شکایت کردیم. برخی در لابی گری موجه بودند و برخی حتی به دلیل کمبود اطلاعات در رادیو و تلویزیون به عنوان کارشناس به عنوان روانشناس عمل کردند. از آنجایی که لیست روانشناسان قبلا معرفی نشده بود و متاسفانه شاهد رشد روانشناسان در فضای مجازی بوده ایم.

اگر جرأت کنیم فهرستی از روانشناسان شاخص را ارائه کنیم; همچنین جرات داریم از مردم به دلیل تاخیر در انتشار فهرست ایندکس ها و صفحات غیرمجاز روانشناس عذرخواهی کنیم.

  عکس / واکسیناسیون خونه به خونه در تبریز

این افراد با سخنان فریبنده و زیبا روند بهبودی فرد نیازمند مشاوره را کند کردند. مثلاً فرد افسرده ای که از نصیحت افراد غیر ماهر استفاده کرده است. به موقع کمک روانی دریافت نکرد و افسردگی او مزمن شد.

افرادی که اسامی آنها منتشر شده است. آنها در هفته گذشته هیچ مدرکی ارائه نکردند که گواه عملکرد خوب ما در ارزیابی صلاحیت حرفه ای افراد است.

گام بعدی سازمان نظام روانشناسی در معرفی روانشناس شاخص ها، افراد و مجرمان در حوزه روانشناسی چیست؟

در آینده لیست موسسات روانشناسی غیرمجاز را اعلام خواهیم کرد. برخی از افراد دارای مدرک روانشناسی هستند. اما برخلاف تجربه خود عمل کرده اند و کار در بستر فضای مجازی معرفی خواهند شد.

همکاری رسانه ها در معرفی روانشناس شاخص را چگونه ارزیابی می کنید؟

از توجه رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های ملی به عملکرد روان‌شناس در شاخص‌ها قدردانی می‌کنیم و از رسانه ملی به طور رسمی درخواست خواهیم کرد تا برنامه‌های بیشتری در حوزه روان‌شناسی پخش کنند. ما روانشناسان خوبی داریم که می توانند نیازهای مردم را برآورده کنند و اگر روزنامه ها و رسانه ها بخواهند در حوزه روانشناسی فعالیت کنند، آنها را به کارشناسان معرفی می کنیم.

برخی از سلبریتی ها مانند آقای هلاکویی و انوشه نسبت به اعلام اسامی خود در فهرست روانشناسان اعتراض داشتند. این را توضیح دهید.

همه افرادی که در زمینه روانشناسی فعالیت می کنند باید تحصیلات عالی داشته باشند و توسط کمیسیون تخصصی بررسی شوند. مدارک تحصیلی افرادی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند باید به تایید وزارت علوم برسد. هرکسی خودش را معرفی می کند مدرک روانشناسی ندارد. آقای هلاکویی دارای مدرک جامعه شناسی و دکترای اقتصاد هستند و آقای انوشه هیچ تجربه ای در زمینه ساماندهی نظام روانی ندارند. او قبلاً قول داده بود که در روانشناسی کار نکند. اما او برخلاف تعهد خود عمل کرد.

  مشکل بزرگ انتظار استقلال با جدایی خدا و هدف است

درباره فعالیت برخی افراد تحت عنوان روانشناس اسلامی در فضای مجازی توضیح دهید.

ما در روانشناسی اسلامی عنوانی نداریم و خیلی ها ادعای روانشناسی اسلامی، عرفان کاذب، روانشناسی حلقه و امثال آن را دارند. ما با مؤسسه امام خمینی (ره) کوم تفاهم نامه داریم و 150 روحانی با ما همکاری می کنند. این افراد در چارچوب فرهنگ ایرانی اسلامی هستند و باید روانشناسی را بومی سازی کنیم.

اختلالات عروق کرونر در سلامت روان افراد را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما از نظر ذهنی وارد دوران پس از تاجگذاری شدیم. ما توصیه هایی به ستاد ملی تاج و تخت کرده ایم و باید توجه داشت که آسیب روانی عروق کرونر می تواند بسیار بیشتر از جسمی باشد. در حال تهیه سند برای دوران پس از تاجگذاری هستیم و نقش رسانه ها و نهادها در این سند مشخص می شود، باید سواد مردم را در حوزه سلامت روان افزایش دهیم.

بسته به شرایط باید آموزش هایی در زمینه روابط با همسر، فرزندان و مهارت های زندگی ارائه دهیم. تمرین عمومی داشته باشیم و از ظرفیت رسانه ملی در این زمینه استفاده کنیم و به سوالات مردم پاسخ دهیم. از رسانه ملی می خواهیم در برنامه الف روانشناس داشته باشد. با توجه به پوشش بیمه ای پایه خدمات روانشناسی، رسانه ملی می تواند در توان خود بسیار مفید باشد.نام ها

نام ها نام ها نام ها لیست صفحات لیست صفحات

دیدگاهتان را بنویسید