استانداردسازی مشاغل خانگی در دستور کار قرار گیرد/پرداخت بیش از 104 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری

وی با اشاره به اینکه کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​می توانند به رشد اقتصادی کمک کنند، بیان کرد: نگاه ویژه ای به این دسته از کسب و کارهایی است که نسبت به پروژه های کلان قشر بیشتری از جامعه را در بر می گیرد.

مولوی فرهنگ سازی را یکی از ضرورت های ایجاد مشاغل خانگی دانست و خاطرنشان کرد: طرح مشاغل خانگی جدید به صورت پایلوت در 9 استان راه اندازی شد و هدف گذاری شد تا 20 هزار نفر در این طرح توانمند شوند و سهم این استان از این تعداد بوده است. 2 هزار نفر.

وی همچنین به طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: این طرح در 24 استان نیز راه اندازی شد و سهم این استان توانمندسازی 800 نفر بود.

مولوی با اشاره به اینکه در سال 99 مجموع تسهیلات مشاغل خانگی 6 میلیارد تومان بود که باید آن را بین شهرهای مختلف تقسیم می کردیم، تصریح کرد: تمامی تسهیلات مشاغل خانگی توسط دو بانک رفاه و توسعه تعاونی ها پرداخت شد. .

وی همچنین گفت: یک هزار و 921 نفر به مبلغ 63 میلیارد و 100 میلیون تومان خدمات مشاغل خانگی دریافت کردند.

مولوی با بیان اینکه 513 فرصت شغلی برای مشاغل خانگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: مشاغلی که در منزل انجام می شود استخدام محسوب نمی شوند، دارای معافیت مالی هستند، نرخ تسهیلات 4 درصد و… از جمله مزایای طرح ها مشاغل خانگی است.

وی یادآور شد: در طرح مشاغل خانگی 90 درصد سرمایه مورد نیاز از طریق تسهیلات تامین و به ازای هر نفر 40 تا 50 میلیون به عنوان حمایت پرداخت می شود.

  اقدام جدید شهروندان اوکراینی؛ آموزش نظامی با سلاح های چوبی (عکس)

مولوی با بیان اینکه 513 رشته شغلی در طرح مشاغل خانگی وجود دارد، گفت: دامپروری، طراحی جلد کتاب، بلندگوی کتاب صوتی، طراحی پارچه و لباس، دکوراسیون داخلی و …. از جمله زمینه هایی هستند که می توانند به مشاغل خانگی کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید زیرساخت های لازم برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی فراهم شود، گفت: به افرادی که شرایط لازم را داشته باشند تسهیلات پرداخت می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید