استخدام 2 خارجی و 2 مستقل; تصمیم نهایی نکونام

استقلالی ها برای رقابت با حریفان قدرتمند و تقویت شده خود در فصل جدید در مسیر قهرمانی، نیاز به تقویت در چند پست دارند که بر این اساس نکونام فهرست خود را به حثیر سپرد و باید دید سرمربی جوان استقلال تا چه اندازه می تواند اولویت های لیست سرمربی را محقق کند.

* مهاجم خارجی: به دنبال تیم جدیدی هستم

اولویت نکونام و مدیریت باشگاه استقلال جذب یک مهاجم خارجی با کیفیت است. در حال حاضر هیچ مهاجم سطح بالایی در بازار فوتبال ایران وجود ندارد و نکونام و هاتیر به دنبال جذب بازیکن خارجی هستند.

هاتیر که پیش از این نشان داده در جذب بازیکنان خارجی مهارت دارد، ماموریت دارد تا مهاجمان باکیفیتی در حد مامه تیام و لوکادیا که در سال های اخیر وارد فوتبال ایران شده اند، برای استقلال و تجربه بازیکنانی مانند فوتبال ایران بیاورد. الحاجی گارو و نویمایر باید تکرار شوند.

در دوران حضور حجت کریمی چند بازیکن خارجی به استقلال پیوند خوردند اما حالا با روی کار آمدن علی خطیر باید دید استراتژی آبی ها برای تقویت خط حمله چه خواهد بود.

* هافبک خارجی: تورس شکست خورد، یکی دیگر!

استقلالی ها که به جذب روبرتو تورس علاقه مند بودند، چشم به سایر بازیکنان خارجی هم دارند. نکونام باید تغییرات اساسی در مرکز زمین ایجاد کند و به همین دلیل به دنبال جذب یک هافبک طراح با کیفیت خارجی است.

باید دید مذاکرات با روبرتو تورس چگونه پیش می رود و در صورت منتفی شدن حضور این بازیکن در استقلال، آبی ها به سراغ سایر بازیکنان خارجی خواهند رفت.

  هراس از قدرت فرامنطقه ای ایران در رژیم صهیونیستی ریشه دوانده است/ موج شناسایی آغاز شده است; از نتانیاهو تا خاخام اسرائیلی

* بازگشت مرادمند و عارف:

پس از جدایی رافائل سیلوا، استقلال به دنبال توافق با محمدحسین مرادمند و عارف غلامی بود که در این بین قرارداد مرادمند تمدید شد. دو مدافعی که در سال های اخیر تجهیزات این تیم را به دوش کشیده اند و با اعضای تیم به هماهنگی رسیده اند. عارف توسط مدیریت قبلی از این تیم کنار گذاشته شد اما مرادمند نیز با مدیرعامل جدید به توافق رسید و انتظار می رود گلامی نیز به این تیم بازگردد.

عارف منتظر تایید نهایی جواد نکونام است تا پای میز مذاکره بنشیند و قراردادش را تمدید کند. بدین ترتیب آرمین سهرابیان برای فصل جدید به همراه عارف غلامی، محمدحسین مرادمند و احتمالا یکی از بازیکنان تیم امید خط دفاعی آبی پوشان را تشکیل خواهند داد.

* دروازه بان با آخرین اولویت:

در حال حاضر تقویت دروازه به آخرین اولویت نکونام تبدیل شده است. سرمربی جوان تمام تمرکز خود را معطوف فاز هجومی تیم کرده است. اگرچه در صورت تامین منابع لازم، شاید آبی ها به دنبال جذب مدافعان خارجی باشند، اما بازگشت سیدحسین حسینی به استقلال محتمل ترین گزینه روی میز کادر فنی است.

دیدگاهتان را بنویسید