اسراییل خواستار استعفای دبیرکل سازمان ملل شد


به گزارش خبرگزاری موج، گلعاد اردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل روز سه‌شنبه در صفحه شخصی خود در ایکس (توییتر سابق) نوشت: گوترش که نشانه‌هایی از موافقت با کشتار جمعی کودکان، زنان و سالمندان از خود نشان می‌دهد، لایق هدایت سازمان ملل نیست. من خواستار استعفای فوری او هستم.

وی ادامه داد: هیچ توجیه یا دلیلی برای گفت‌وگو با کسانی که با فجیع‌ترین جنایات انجام گرفته علیه شهروندان اسرائیلی و یهودیان همراهی می‌کنند، وجود ندارد.

گوترش ساعاتی پیش اعلام کرده بود «حملاتی که اسرائیل در هفتم اکتبر در معرض آن قرار گرفت، کشتار دسته‌جمعی را که غزه شاهد آن است، توجیه نمی‌کند».

همچنین روزنامه عبری زبان «یسرائیل هیوم» اعلام کرد که بنی گانتس در واکنش به اظهارات گوترش درباره اینکه «حملات حماس بی دلیل صورت نگرفته است» اظهار داشت: هیچ توجیهی برای کشتار غیرنظامیان وجود ندارد و کسی که در طرف درست تاریخ قرار نگیرد، مجازات خواهد شد و کسی که تروریسم را توجیه کند، شایسته نیست که به اسم جهانیان سخن بگوید.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل امروز (سه شنبه) در سخنانی عنوان داشت: هیچ چیز نمی‌تواند کشتار غیرنظامیان و ربودن عمدی آن‌ها یا شلیک موشک به مواضع غیرنظامی را توجیه کند. وضعیت در خاورمیانه هر ساعت نابسامان‌تر می‌شود و جنگ غزه شدت می‌گیرد و تهدیدی را برای گسترش در منطقه ایجاد می‌کند.

گوترش اعلام کرد، حمله جنبش مقاومت فلسطین به مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه بی‌دلیل نبوده است؛ زیرا فلسطینیان در ۵۶ سال گذشته تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار داشته‌اند.

  سفیران فلسطین و ایران در باکو دیدار کردند

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ادامه داد: نمی‌توان از بیش از یک میلیون فلسطینی در غزه خواست تا به جنوب بروند سپس آن‌ها را در جنوب غزه بمباران کرد.

در پی این اظهارات، الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دیدار خود با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد را لغو و اظهار کرد که «رویکرد متعادل» او را برنمی‌تابد.

کوهن در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: با دبیرکل سازمان ملل دیدار نمی‌کنم. بعد از حمله هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) دیگر جایی برای رویکرد متعادل نیست. حماس باید از روی زمین محو شود.

این در حالی است که سخنگوی گوترش به اسپوتنیک اعلام کرد که دبیرکل سازمان ملل هنوز خبر رسمی لغو دیدار خود با الی کوهن را دریافت نکرده است.

حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. اسرائیل در پاسخ به این عملیات – که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته – قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

جنگ غزه امروز (سه‌شنبه) وارد هجدهمین روز خود شد و بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت غزه تعداد شهدا به ۵۷۹۱ تن و تعداد زخمی‌ها به بیس از ۱۸۰۰ تن رسیده است.

طبق بیانیه وزارت بهداشت غزه، از بین شهدا ۲۳۶۰ تن کودک و ۱۲۹۲ تن زن هستند. اشغالگران در ساعات گذشته ۴۷ کشتار علیه خانواده‌های فلسطینی انجام دادند که ۷۰۴ شهید برجای گذاشت.

  آمریکا از صهیونیست‌ها حمایت تمام عیار می‌کنند


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید