اسکان کارگران ساختمانی سیستان و بلوچستان در دستور کار است


ساعت: 13:58
تاریخ انتشار: 09/05/1401
کد خبر: 1913754

مدیرکل تعاون، کار و رفاه سیستان و بلوچستان در نامه ای به شهرداران این استان خواستار مساعدت برای ساماندهی مکان های مناسب در نقاط مختلف شهر برای کارگران ساختمانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش عصرهامون، حامد آرامش گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی سیستان و بلوچستان که در تابستان با گرمای شدید و سرمای خشک در فصول سرد سال مواجه هستیم، برای رفاه حال کارگران محترم ساختمانی در سطح شهرستان ضروری است. استان باید در مکان های مناسب قرار گیرد.

وی افزود: این موضوع که یکی از مطالبات کارگران نیز می باشد با مکاتبه با شهرداران استان تا حصول نتیجه پیگیری می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان با بیان اینکه 11 هزار نفر سهمیه بیمه کارگران ساختمانی سیستان و بلوچستان است، تصریح کرد: از این تعداد حدود 10 هزار نفر بیمه شده اند.

اورامش گفت: با اقدامات بعدی دولت سیزدهم، اصلاح ماده 5 قانون کارگران ساختمانی هم اکنون در دستور کار مجلس قرار گرفته و پس از تصویب این قانون، هیچ کارگر ساختمانی نباید بدون پوشش بیمه باشد.

وی افزود: بر اساس ماده 5 این قانون، کارگران ساختمانی 15 درصد پروانه ساخت دریافت می کنند که به حساب خاصی در بیمه اجتماعی واریز می شود.

آرامش خاطرنشان کرد: علاوه بر این با پیگیری های مستمر کمیته کارگری هیئت تامین و معاونت روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه استان، جلسات متعدد و بازرسی های در محل انجام شد. برای رفع مشکلات حقوق معوقه کارگران برگزار شد که امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی شرایط بهبود یابد. بهبودی بیشتر

  استقبال از جریانات کشتی گیران ملی آزاد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید