اشتغال و کارآفرینی از محورهای مورد تاکید کمیته امداد امام خمینی (ره) است

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: اشتغال و کارآفرینی یکی از محورهای مورد تاکید کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو تأسیس بوده است که همچنان در دستور کار قرار دارد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع در جشن خودکفایی ۸۶۳۰ مددجوی مجری طرح های اشتغال کمیته امداد استان اصفهان گفت: اشتغال و کارآفرینی یکی از محورهای مورد تاکید کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو تأسیس بوده است که همچنان در دستور کار قرار دارد، از همین رو این نهاد مردمی تاکنون توانسته است بسیاری از مددجویان را از تحت پوشش خود خارج و به خودکفایی آن‌ها کمک کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در کنار خدماتی که به منظور توانمندی خانواده‌ها انجام می‌دهد، افزود:توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت از نظر اشتغال برای رسیدن به درآمدی پایدار و افزایش عزت نفس و کرامت آنها را نیز در دستور کار دارد.

این مقام مسئول اظهار داشت: کمیته امداد حضرت امام(ره) با سال ها تجربه، دستگاه موثر در بحث ایجاد و کمک به امر اشتغال است. 

کریم زارع با بیان اینکه طرح های مددجویی خودکفاشده طی سه سال تحت نظارت کارشناسان این نهاد بوده اند، ادامه داد: کمیته امداد با هدف خودکفایی مددجویان و افراد ۵ دهک اول نیازمند جامعه، پس از استعدادسنجی، مشاوره و آموزش، وام هایی ارائه می کند که با نظارت مستمر طی سه تا پنج سال بتوانند به درآمد پایدار و زندگی شرافتمندانه برسند. 

وی یکی از رئوس برنامه های امداد را توانمندی در بحث اقتصادی و ایجاد شغل دانست و افزود: برگزاری دوره های آموزشی که منجر به ایجاد شغل شود و همچنین آموزش برای پایدارسازی مشاغل از ابزار اصلی این نهاد در مسیر خودکفایی خانوارهای تحت حمایت است. 

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان، در جشن خودکفایی مددجویان این نهاد با تقدیر از حمایت های دلگرم‌کننده مسوولان، بیان کرد: جشن امروز به منظور بزرگداشت یاوران اشتغال و خانواده های معظمی که با همت بلند خود به سطحی از خودکفایی و استقلال مالی رسیده و تعدادی از آنان خود به کارآفرینانی تبدیل شدند که سهمی موثر در این زمینه دارند، برگزار شده است. 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر به تعدادی از مجریان طرح های اشتغال و مدیران عامل بانک‌های برتر در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، قدردانی به‌عمل آمد. آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید