اشتغال ۲۶۳نفر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال‌جاری

رئیس پارک علم و فناوری استان اعلام کرد؛

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از اشتغال ۲۶۳نفر در پارک علم و فناور استان خبر داد و گفت: تعهد پارک جهت ایجاد اشتغال برای سال‌جاری در استان ۳۰۰نفر بود که حدود ۸۸ درصد تعهد تا آبان ماه تحقق یافته است.به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سعید جعفری‌راد، جمع با اصحاب رسانه اظهار کرد: پردیس مشترک با شرکت شهرک‌های صنعتی در سال‌جاری با کسب مجوز از ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد و راه‌اندازی خواهد شد.

وی به اقداماتی در راستای توسعه زیست بوم فناوری استان اشاره کرد و گفت: پردیس مشترک تخصصی در حوزه صنایع مس و معدن با مجتمع مس سونگون آذربایجان راه‌اندازی خواهد شد که در مرحله آماده‌سازی توافق نامه است.

وی ایجاد و راه‌اندازی پردیس فناوری مشترک با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را از دیگر اقدامات پارک استان عنوان کرد و افزود: ایجاد سرزمین علوم و فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی و زیر ساخت‌ داده‌ طی تفاهم نامه‌ای مشترک با پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) منعقد شده است.

جعفری راد ادامه داد: شرکت‌های زیادی در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال و هوش مصنوعی در استان فعالیت می‌کنند که قصد داریم شرکت‌های بزرگ ایرانسل و رایتل را پای کار بیاوریم تا از منابع آنها استفاده شود که برای این اقدامات بایستی زیر ساخت‌های لازم فراهم شود

رئیس پارک علم فناوری استان افزود: ۱۵ شرکت اقتصاد دیجیتال و هوش مصنوعی در خود پارک و علم و فناوری استان مستقر هستند.

وی ادامه داد: در راستای توانمند سازی و تقویت شرکت‌ها، فراخوان جذب کارگزاران صادراتی محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور جهت معرفی به بازارهای بین‌المللی داده شده‌است‌.

وی از برگزاری همایش سرمایه گذاری فولادی شو با گروه فولاد مبارکه اصفهان در ۲۸و۲۹ آذرماه سال جاری خبر داد.

جعفری راد یادآور شد: جشنواره منطقه شمال‌غرب صنایع خلاق فرهنگی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ رضوی با همکاری دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار خواهد شد. مهلت ارسال آثار تا آخر آذرماه سال جاری است و رویداد اصلی در بهمن ماه با اهدای جایزه‌های نفیس برگزار خواهد شد.

وی تعداد شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک استان را ۱۰۵ شرکت و تعداد شرکت‌های فناوری مستقر در پارک را ۳۰۰ شرکت اعلام کرد.
آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید