اعزام ۲۵ سالمند زائر اولی کربلا به همت خادمیاران آران و بیدگلی

دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان آران و بیدگل خبرداد؛

دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان آران و بیدگل گفت:۲۵ زن و مرد سالمند زائر اولی حسینی با کمک مالی خیر و خادمیار کانون خدمت رضوی ثامن‌الائمه شهرستان آران و بیدگل عازم کربلای معلا شدند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباس آذرباد گفت: با هماهنگی و همت خادمیاران کانون خدمت رضوی ثامن الائمه شهرستان آران و بیدگل و اجرای آیین بدرقه ۲۰ نفر زائر اولی به‌صورت رایگان و پنج زائر سالمند با کمک هزینه  عازم کربلای معلا شدند.

وی با تاکید بر تامین هزینه سفر زیارتی کربلا برای زائران سالمند توسط خیر و خادمیار افزود: مجموع هزینه زائران یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون و ۷۰ هزار ریال بود که ۶۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال آن توسط خیر و ۲۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال توسط خادمیار و مابقی توسط  زائران پرداخت شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخشی از هزینه خیر و خادمیار رضوی در قالب اهدای یک عدد انگشتر و یک جفت گوشواره طلا تامین شد گفت: بر طبق حدیثی از امام صادق (ع) از کتاب کامل الزیارات به نقل از هشام بن سالم ثواب کسی که شخصی دیگر را روانه کربلا و هزینه هایش را پرداخت کند اوا به ازای هر درهمی که خرج کند، خداوند همانند کوه اُحد برایش حسنه می نویسد، دوم چندین برابر آنچه هزینه کرده را در همین دنیا به او برمی گرداند! و سوم بلاهایی را که فرود آمده تا به او برسد، از او می گردانَد و از وی دور می کند و مالش حفظ می شود.

این مقام مسئول بیان داشت: آران و بیدگل دارای ۱۶۷ خادمیار رسمی رضوی ( ۱۰۴ نفر زن و ۶۳  نفر مرد)،  ۲۹  یاور رسمی رضوی در ۱۱ کانون عمومی مستقر در ۱۱ منطقه شهرستان و همجوار با مراکز خیریه، فرهنگی و مذهبی و سه کانون‌ تخصصی فعال تعلیم و تربیت، بانوان و خانواده، خبر و فضای مجازی در شهرستان است که فعالیت رسمی خود را از دهه کرامت سال ۱۴۰۰ با ۳۶ خادمیار آغاز کرد.

 آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید