اعلام آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان

اعلام آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان

نعمت الله ترکی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در سال 1395 که فاز اول طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز شد تا شش ماهه اول سال 98 بر اساس آمارهای موجود همه اقلام آماده هستند

وی افزود: پس از آن تاریخ در سال 1400، اگر فردی بازنشسته می شد، تقریباً بر اساس قوانین و مقررات موجود که نیازی به یکسان سازی نداشت، مانند سایر افراد حقوق می گرفت.

ترکی بیان کرد: گروهی از مستمری بگیران شامل مستمری بگیران آموزش و پرورش، قضات و سایر رشته ها هستند و بر اساس محاسبات انجام شده این افراد در نیمه دوم سال 1398، 1400 و 1401 درخواست دارند که طبق جمع بندی حدود 9 هزار نفر است. میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: در بودجه سال 1401 رقم 9 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود اما تا پایان سال گذشته چون در قانون عددی را تخصیص ندادند سهام آلومینیوم یوگ را اعلام کردند. کارخانه ای که به فروش می رسد این سهام می تواند اعتبار لازم را جذب کند.

و افزود: از آنجایی که سهام کمباین آلومینیوم جنوب به فروش نرسیده است، درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه این بود که این سهام را کنار بگذارند و سهام قابل عرضه و فروش را با تضمین 9 هزار میلیارد تومان معرفی کنند. من کردم

ترکی در پایان گفت: اکنون در حال پیگیری هستیم و کمیسیون مشترکی بین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده تا بتوانیم تصمیمات را در اسرع وقت اجرایی کنیم و معوقات سال های گذشته را پرداخت کنیم.

  استفاده از این استقلال در خط دفاع وسط منتفی شد!

دیدگاهتان را بنویسید