اعلام شرایط جدید بازنشستگی معلمان

اعلام شرایط جدید بازنشستگی معلمان

وزیر جدید آموزش و پرورش درباره برنامه های این وزارتخانه برای جذب نیروی انسانی گفت: امسال 11 هزار معلم جدید و 3200 سرباز جذب می کنیم.

رضا مرادسخرایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هفتگی هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: راه قوی ایران از آموزش و پرورش می گذرد و مسائل این وزارتخانه ملی است و در سال های اول گام دوم، رویکرد جهادی و هماهنگ و همه جانبه است. – باید کار دایره ای انجام شود.

وی افزود: برای سال جدید بحث نیروی انسانی داریم و 11 هزار سرباز جدید و 3200 معلم استخدام می کنیم. همچنین به زودی برای 28 هزار نفر آزمون دبیری را در پیش داریم و برنامه ریزی جدی برای جلوگیری از سونامی بازنشستگی خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان دارای مدرک لیسانس و زیر 60 سال می توانند تا 60 سالگی و معلمان دارای مدرک فوق لیسانس تا 65 سالگی به کار ادامه دهند.

صحرج همچنین با بیان اینکه جذب 11 هزار مربی آموزشی در دستور کار است، گفت: شهریه مدارس غیردولتی طبق قانون و مقررات تا پایان خردادماه اعلام می شود. هیچ مدرسه ای مجاز نیست شهریه ای بالاتر از آنچه سال گذشته تصویب شده بود دریافت کند.

وی درباره اخذ شهریه غیرمتعارف از برخی مدارس غیردولتی گفت: 18 هزار مدرسه غیردولتی داریم که شاید کمتر از 1 درصد از آنها شهریه غیرمنطقی می گیرند که البته تحمل متخلفان را نداریم.

  شهید شوشتری عالم شهدای وحدت است / جمهوری اسلامی الگوی موفقی برای ایجاد وحدت است

دیدگاهتان را بنویسید