اعلام شرایط و ضوابط تامین مسکن اجتماعی

اعلام شرایط و ضوابط تامین مسکن اجتماعی

«نیم قرن اقتصاد ایران» به چهارمین سال خود رسید. در این بخش سعی داریم به طور خلاصه به بررسی روندهای اقتصادی ایران و جهان در میان اخبار و گزارش های منتشر شده در مطبوعات بپردازیم:

تحلیل روند مسائل و اخبار اقتصادی به شناخت درستی از وضعیت کنونی ما در عرصه اقتصادی کمک می کند.در این بررسی تاریخی، برخی از موضوعات، نهادها و افراد به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد تا مخاطب بتواند به درک نسبی از وضعیت اقتصادی ایران دست یابد. مطالعه آنها

در سال 1402، در نیم قرن با اقتصاد ایران، با استفاده از اخبار و گزارش های روزنامه های «اطلاعات» و «دنیای احتاز»، هر روز گزارشی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان در سال های 1353، 1363، 1373 می شود. ، 1383 و 1393 .به مخاطبان معرفی می شود.
27 تیر 1353; قیمت آب، برق و بنزین تغییر نخواهد کرد

امیر عباس هویدا نخست وزیر در مصاحبه ای با رادیو و تلویزیون در خصوص برنامه ها و تصمیمات جامع دولت در زمینه تامین رفاه هرچه بیشتر مردم و مبارزه با گرانی و حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد شرایطی که موجب کاهش هزینه ها می شود بحث و گفتگو کرد. تولید داخلی و تعدیل سطح قیمت

نخست وزیر تصریح کرد: در اجرای دستورات شاهنشاه آریامهر، لازم است اقدامات موثری برای مقابله با پیامدهای تورم شدید خارجی و ایجاد شرایطی انجام شود که با وجود تغییر در هزینه های تولید، تضمین اساسی شود. نیازهای مردم با قیمت مناسب

برای کاهش هزینه های زندگی و مبارزه با گرانی ها و توزیع عادلانه درآمد و تامین رفاه بیشتر مردم و افزایش سریع سطح تولیدات محلی و تامین هزینه های زندگی، از سوی دولت مطالعات گسترده ای انجام شده و برنامه های جدیدی ایجاد شده است. مسکن

این تصمیمات با توجه کامل به تحولات اقتصادی اخیر جهان، مسائل و مشکلات اقتصادی کشورهای صنعتی و تورم شدید و بی سابقه در سطح جهانی به گونه ای تهیه شده است که رشد اقتصادی بسیار سریع و بی نظیر کشوری که در سال جاری به قیمت ثابت بیش از 40 درصد برآورد می شود، همراه با اجرای برنامه های گسترده مددکاری اجتماعی که سرلوحه اهداف انقلاب است.

هویدا همچنین اعلام کرد: قیمت آب و برق، تلفن داخلی، بلیت اتوبوس و راه آهن و همچنین قیمت نفت و فرآورده های نفتی در سطح فعلی ثابت می شود و سازمان های مربوطه از هرگونه افزایش قیمت در این موارد خودداری می کنند. .

نخست وزیر سپس گفت که سیاست تجاری کشور همچنان به عرضه کالاهای بیشتر و ایجاد رقابت سالم و نظارت دقیق بر قیمت همه کالاها ادامه خواهد داد.

به همین مناسبت واردات بسیاری از کالاها از جمله رادیو، تلویزیون، یخچال، گرمایش، اجاق گاز که مشروط به تایید قبلی بوده است، آزاد اعلام می شود. در عین حال برای کاهش هزینه های تولید کارخانه های داخلی تولیدکننده این کالاها، سود تجاری روی ورق مورد استفاده آنها که 1.5 تا 3 ریال به ازای هر کیلوگرم است، حذف می شود.

واردات انواع مخمل و لاک نیز با تایید قبلی مجاز می باشد.

برای کاهش هزینه های ساخت، سود بازرگانی انواع آهن آلات اعم از تیرآهن، ناودانی، حفاظ، نبشی، میلگرد و مفتول از 50 دینار به دو ریال در هر کیلوگرم کاهش می یابد.

هویدا همچنین تصریح کرد: در اینجا باید به یک نکته اشاره کرد که با سپردن کار مردم به مردم و دادن اختیارات قانونی به اصناف برای تثبیت و حفظ قیمت ها، دولت از این اقدامات راضی نیست. انتظار داشتیم بهتر و قوی تر باشد، اما اینطور نبود.

رسماً اعلام می‌کنم که دولت یک ماه به اصناف کشور فرصت می‌دهد تا با شیوه‌ای جدید و با عزمی راسخ‌تر عمل کنند. در صورتی که ظرف مدت یک ماه چنین اقدامی صورت نگیرد، دولت با استفاده از قانون تنظیم و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم و مجازات انحصار طلبان و گرانفروشان، از اعلیحضرت همایون شاهنشاه درخواست خواهد کرد تا به آنها اجازه رسیدگی به امور را بدهد. جرایم فوق الذکر در سراسر کشور طبق مواد 1 و 4 قانون مذکور و یا در مواردی که تشخیص خواهیم داد با تصویب شاهنشاه به محاکم بدوی و تجدیدنظر نظامی ارجاع داده می شود. این کار.

سوال دیگر خبرنگار درباره تورم و اثرات منفی آن بود. نخست وزیر پاسخ داد که تورم از همه جنبه ها ارزیابی و کنترل می شود. بیشتر تورم موجود و حتی آتی مربوط به تورم خارجی است. در این مورد اقداماتی از سوی دولت برای محدود کردن آن انجام شده است. نگران پارتیشن داخلی نباشید.

مذاکرات ایران و افغانستان برای ساخت سد هیرمند

یک هیئت اقتصادی ایرانی هفته آینده به کابل سفر می کند تا مذاکرات مقدماتی را برای تعیین همکاری های آینده ایران و افغانستان انجام دهد.

محمود نمازی، سفیر افغانستان در تهران نیز فاش کرد که مذاکرات مقدماتی بین مقامات ایرانی و افغانستانی در خصوص ساخت سد بر روی رودخانه هیرمند انجام شده است و ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های انجام شده این گفتگوها به موضوع رسیدگی شود. مسائل فنی این پروژه در اسرع وقت در آینده بین مسئولان برگزار خواهد شد. دو کشور به دنبال آن هستند.

مذاکرات ایران و افغانستان در مورد ساخت سد هیرمند رودخانه مذکور در شرایطی انجام شد که دولت جدید افغانستان موضع رسمی خود را در مورد موافقتنامه اشتراک آب رودخانه هیرمند که در مارس 2015 بین دولت ایران امضا شد، اعلام نکرد. و دولت سابق کابل. اما به نظر می رسد تهران و کابل این موضوع را «مسئله ای» در توسعه همکاری های دو کشور نمی دانند.

ایران 580 میلیون دلار به پاکستان وام می دهد

ایران برای مشارکت در 10 پروژه بزرگ اقتصادی و صنعتی با پاکستان ابراز علاقه کرده است.

همزمان با اعلام مجدد این آمادگی در تهران و اسلام آباد، مشخص شد که ایران 580 میلیون دلار وام برای تامین نیازهای ساخت و ساز و کمک به حفظ تراز پرداخت های پاکستان با آن کشور ارائه می کند.

قرارداد وام در 22 ژوئن امضا شد.

متن این بیانیه که در چارچوب توافقات ایران و پاکستان منتشر شده است به شرح زیر است:

در جریان مذاکراتی که در فروردین 1353 بین اعلیحضرت همایون شاه آریمار و جناب آقای ذوالفقار علی بوتو، نخست وزیر پاکستان در جزیره کیش انجام شد، اعلیحضرت همایون شاه آریامار با ابراز همدردی با مشکلات اقتصادی پاکستان ناشی از محدودیت ها منابع مالي خارجي و آمادگي دولت شاهنشاهي ايران را در زمينه كمك به پاكستان براي مقابله با اين مشكلات با اعطاي وام با شرايط خاص و دوستانه ابراز داشتند.

به همین منظور شاه آریامهر دستور وام 580 میلیون دلاری به این کشور را برای رفع نیازهای عمرانی و کمک به ایجاد تعادل در پرداخت‌های پاکستان در مدت 3 سال صادر کرد.

این سرمایه گذاری ها در زمینه های زیر خواهد بود:

1- احداث کارخانه های نساجی در پاکستان با ظرفیت کل 100 هزار دوک

2- راه اندازی کارخانه سیمان در بلوچستان پاکستان با ظرفیت 1000 متریک تن در روز.

3- ایجاد مجتمع کشاورزی و صنعتی در پاکستان

4- ایجاد مجتمع کشت و صنعت مشترک کشت و تولید کنف در ایران

5- ایجاد کارخانه تولید لاستیک مصنوعی به عنوان بخشی از صنعت پتروشیمی در ایران.

6- احداث پالایشگاه صادرات نفت در ایران

7- تأسیس دانشکده پزشکی و دانشکده فنی در بلوچستان پاکستان
27 تیر 1373; اعلام شرایط و ضوابط تامین مسکن اجتماعی

شرایط استفاده از مسکن اجتماعی در قالب قرارداد اجاره با شرط تملک اعلام شد.

براساس دستورالعمل مصوب وزیر مسکن و فواید عمومی، از جمله شرایط اصلی واگذاری این نوع مسکن ها، ازدواج، اتمام ۴۰ سال و حساب در صندوق پس انداز مسکن است. همچنین متقاضیانی که مشمول قانون استخدامی، کار و تامین اجتماعی کشور هستند باید حداکثر ماهیانه 170000 ریال حقوق داشته باشند. همچنین نداشتن سند مالکیت زمین یا واحد مسکونی شهری برای متقاضیان از تاریخ 7 اسفند 1396 به بعد الزامی است.

در صورتی که تعداد متقاضیان عمومی واجد شرایط بیش از تعداد واحدهای موجود در هر مرحله باشد، متقاضیان با توجه به تعداد واحدهای موجود از بین دارندگان بالاترین امتیاز طبق مقررات صندوق انتخاب خواهند شد.

لازم به ذکر است که طبق برنامه پنج ساله دوم مسکن اجتماعی که عمدتاً بر اساس اهداف اجتماعی و بر اساس حداقل های قابل قبول ساخته می شود، در درجه اول برای استفاده زوج های جوان، اقشار کم درآمد، خانوارهای بدون سرپرست و موارد مشابه دیگری که توانایی خرید مسکن مناسب را ندارند یا قادر به تامین مسکن مناسب در بازار نیستند. ، در نظر داشت که.
27 جولای 2013; قطعات سواری بنز در کشور تولید نمی شود

قرارداد ساخت بنز از یک سرمایه گذاری مشترک در تولید یک مجموعه کامل قطعات CKD اصلاح شد.

خودرو بنز سواری که قرار بود با سرمایه گذاری 49 درصدی طرف آلمانی و 51 درصدی شرکت ایران خودرو دیزل در ایران تولید شود، طبق آخرین نظر مدیران دایملرکرایسلر به قرارداد تولید کلاس کامل CKD تغییر یافت.

البته شرکت بنز همچنان قصد دارد تا 51 درصد در سمت آلمان و 49 درصد در سمت ایرانی در خدمات پس از فروش سرمایه گذاری کند.

مدیران بنز که ظاهرا تولید خودروهای سواری در ایران را چندان مهم نمی دانند، تصمیم گرفته اند در خارج از ساختمان ایران خودرو دیزل و در حوالی کرج، کارخانه خودروسازی تاسیس کنند. نام شرکت تولیدی بنز نیز «تاپ خودرو» خواهد بود.

منابع آگاه معتقدند فشار شرکت آمریکایی کرایسلر و برخی مشکلات سیاسی ایران و آلمان در تغییر نوع قرارداد موثر بوده است.

گفته می شود طی چند هفته آینده هیئتی از ایران برای امضای این معاهده به آلمان سفر خواهد کرد. البته زمزمه هایی هم در مورد تاخیر در امضای این قرارداد شنیده می شود.

مدل های در نظر گرفته شده برای تولید تنها کلاس بنز 320E با تیراژ 5 هزار دستگاه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید