افتتاح پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند با حضور رئیس جمهور


ساعت: 10:32
تاریخ انتشار: 1301/09/24
کد خبر: 1917985

قطعه مایع مدول دوم پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از شرقآیت الله رئیسی صبح امروز در دومین سفر خود به استان در خراسان جنوبی در اولین برنامه خود قسمت مایع مدول دوم پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند را افتتاح کرد.

این پروژه با وام 23 میلیون یورویی با هدف استفاده از آب تصفیه شده برای مصارف غیر شرب، امکان حفاظت از مخازن آب زیرزمینی، امکان استفاده از لجن تثبیت شده، امکان استفاده بهینه از پساب و ایجاد منبع آب مطمئن و افزایش ارتقای سلامت و استانداردهای بهداشت عمومی به بهره برداری رسید.


این تصفیه خانه در راستای ماموریت و سیاست های دولت سیزدهم و وزارت نیرو مبنی بر افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب، بهبود محیط زیست، ترویج کشاورزی، تامین آب جایگزین و ایجاد اشتغال مکان ها با استفاده از قطعه مایع است. تصفیه خانه فاضلاب بیرجند با سیستم لجن فعال و همچنین حذف نیتروژن برای جمعیت 140 هزار نفر رهاسازی شدند.

پروژه تصفیه خانه شهر بیرجند یکی از معدود پروژه های عمرانی با فاینانس بانکی بین المللی در استان خراسان جنوبی است که ظرفیت 21500 متر مکعب در روز یا 250 لیتر در ثانیه را دارد.

اعتبار ارزی این طرح به مبلغ 23 میلیون یورو برای اولین بار توسط اعتبارات خارجی و بانک بین المللی توسعه و تجارت اکو تامین شد. احداث خط انتقال 9 کیلومتر به قطر 1200 میلی متر از ویژگی های این پروژه است.

  انتقال "ثروت" از طریق بورس و شفاف انجام می شود/ رشد 500 درصدی در کمتر از 5 سال

لازم به ذکر است که فاضلاب تولیدی این اداره تصفیه شده و با رعایت استانداردهای زیست محیطی مطلوب، فاضلاب از تصفیه خانه تخلیه می شود.

شبکه فاضلاب کل شهر بیرجند، کاهش بوی نامطبوع، افزایش ظرفیت و استفاده از پساب در بخش های کشاورزی، صنعتی و معدنی از برنامه های پیش رو است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید