افزایش تدریجی دما و گرد و غبار در روزهای بعد

افزایش تدریجی دما و گرد و غبار در روزهای بعد

روز جدید : رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی با تشریح وضعیت هواشناسی استان های کشور در روزهای آینده از افزایش تدریجی دما و گرد و غبار طی روزهای آینده خبر داد.

صادق ضیائیان درباره وضعیت هواشناسی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با پیش بینی در استان های شمالی آذربایجان غربی امروز در مناطق مستعد تگرگ بارش باران، رگبار، رعد و برق، رگبار موقت، وزش باد شدید موقت و تگرگ پیش بینی می شود. آذربایجان و اردبیل. روزهای جمعه و شنبه (3 و 14 تیرماه) در مناطق مذکور و نقاطی از البرز مرکزی و یکشنبه (14 تیر) در شمال غرب کشور بارش متناوب باران، نقاط همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: طی سه روز آینده (3 تیر تا 14 تیر) در مناطقی از سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

ضیائیان افزود: امروز (3 تیرماه) گرد و غبار وارد شده از همسایگان غربی باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در مناطق غربی و جنوبی کشور، به تدریج بخش هایی از مرکز و استان های واقع در دامنه های البرز می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی ادامه داد: امروز (3 تیرماه) در استان های ساحلی دریای خزر، بخش هایی از مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق سرعت وزش باد و مناطق غبارآلود پیش بینی می شود. همچنین با تشکیل توده های گرد و غبار در عراق و سوریه و انتقال آن به غرب کشور، کیفیت هوا در این مناطق کاهش یافته و دید افقی کاهش می یابد.

  زمینه را برای تغییر سهمیه یا افزایش قیمت بنزین توسط بدنه رسانه ای شهرداری تهران فراهم می کنیم!

وی با اشاره به اینکه امروز (دوم تیرماه) در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش محسوس دما خواهیم داشت، تاکید کرد: از شنبه تا دوشنبه (14 تا 16 تیرماه) در بیشتر نقاط کشور افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، دریای خزر امروز طوفانی و دریای عمان و تنگه هرمز طی دو روز آینده طوفانی خواهد بود و روز شنبه (4 تیر) شرق دریای عمان و مرکز فارس نیز مواج خواهد بود. خلیج فارس روز یکشنبه 5 تیرماه در شرق دریای عمان و به تدریج نیمه غربی خلیج فارس و دوشنبه برای خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر طوفانی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (12 تیرماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و روز شنبه (13 تیر) صاف و در برخی ساعات وزش باد با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضییان در خاتمه تاکید کرد: امروز و فردا (اول و دوم تیرماه) اهواز با دمای 43 و 45 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 12 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید