افزایش حقوق بازنشستگان در راه است، نگاه تعاملی دولت

افزایش حقوق بازنشستگان در راه است، نگاه تعاملی دولت

افزایش حقوق بازنشستگان در راه است، نگاه تعاملی دولت
محمدرضا پورابراهیمی درباره آخرین افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی یکی از تنها سازمان هایی است که ارتباط بودجه ای با دولت ندارد و عددی که در بودجه درج می شود در واقع درخواست های تامین اجتماعی است. سازمان از دولت

وی با اشاره به اینکه صندوق های تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است، افزود: دولت می خواهد در مورد این سازمان تصمیم گیری کند و ما اعلام کرده ایم که خلاف ماده 96 قانون است. کمیسیون اقتصادی در مجلس گزارشی به رئیس مجلس ارسال و جلسه هیأت انطباق تشکیل شد که مصوبات مصوبه را رعایت کرد و مصوبه دولت درباره حقوق سایر مستمری بگیران رد شد.

پورابراهیمی تصریح کرد: قانون می گوید افزایش دستمزد باید به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و تصویب دولت باشد که اخیرا خود دولت تصمیم گرفت و ما اعلام کردیم که این موضوع از قوانین نمی خواند و در هیاتی هم رد شد. عملکرد

نماینده مردم کرمان و راور در شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی نمی تواند بدون نظر دولت تصمیم گیری کند و باید موضوع را به دولت ارجاع دهد و یا نظر قبلی خود را با کمتر یا بالاتر اعلام کند. شماره .در شورای دولت تصویب و ابلاغ شود.

وی ادامه داد: دولت دو راه دارد، اول اینکه مصوبه قبلی سازمان تامین اجتماعی که به دولت ابلاغ شده است را در دستور کار قرار دهد و راه دوم این است که مصوبه قبلی را به سازمان تامین اجتماعی ارجاع دهد تا سازمان می تواند نظر خود را بیان کند. اما در مجموع در این میان مجلس به وظایف خود عمل کرده و امیدواریم رویکرد دولت تعاملی باشد.

  مقام اتحادیه اروپا: ایران در واکنش به تحریم ها مطالبات سختی را مطرح کرده است/ مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده: تا زمانی که مسائل باقی مانده حل نشود، کار تمام نشده است.

پورابراهیمی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا مشکلی برای افزایش قیمت بنزین وجود دارد؟ او گفت نه؛ هیچ برنامه ای در این حوزه برای سال 1401 در دستور کار مجلس و دولت نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی درباره باقی مانده سهام عدالت نی نیز گفت: منتظر آیین نامه اجرایی دولت از سوی وزارت اقتصاد هستیم و هفته گذشته پیگیری کردیم و دولت اعلام کرد که سهام را شناسایی کرده است. که قابل انتقال است
نماینده مردم کرمان و راور در شورای اسلامی افزود: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد زنده بمانند و گروه های اولویت بعدی کارگران، کارمندان و … هستند و احتمالا تا اواسط تابستان قوانین خروج باید اعلام شود. ثبت سهام عدالت در کشور باید اعلام شود.

پورابراهیمی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره طرح ودیعه مسکن گفت: در پی افزایش شدید قیمت مسکن و اجاره بها طی دو سال گذشته، دو اقدام از سوی مجلس و دولت در حال پیگیری است که اولین آن نظارت بر اجاره بها است. منابع رسمی، از جمله مشاوران املاک، باید رعایت کنند.

وی بیان کرد: اقدام دوم که به صورت همزمان در کمیسیون ساختمان مجلس تحت عنوان مدیریت حوزه مسکن در کشور در حال پیگیری است مجموعه تصمیمات اساسی در حوزه زیرساخت ها و…

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکسری اقدامات موقتی در حوزه نظام بانکی وجود دارد که یکی از آنها طرح سپرده مسکن است که به کاهش بودجه در بخش استیجاری کمک می کند، اما به دلیل تورم، این پاسخی نیست و باید برای کمک به افزایش میزان درآمد و افزایش قدرت خرید، تقویت ارزش پول ملی و کاهش تورم باشد.

  5 مرز رسمی آذربایجان غربی ظرفیت به حرکت درآوردن چرخ اشتغال / افزایش 54 درصدی ارزش صادرات از گمرکات شمال غرب

بازنشستگان را از بلاتکلیفی نجات دهید
علی اکبر عیوضی گفت: خواسته بازنشستگان پایان دادن به موضوع و بازگرداندن مصوبات حقوقی از شورای عالی کار تا پایان تیرماه است. یعنی قبل از موعد مقرر بازنشستگی.

9 خردادماه گزارش شد که مصوبه کمیسیون نیروی انتظامی مجلس برای لغو کامل مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است. این مصوبه که در تاریخ 12 خرداد ماه سال جاری صادر و در 24 خردادماه ابلاغ شد، به دلیل افزایش ده درصدی مستمری بازنشستگان سایر رده ها و نقض مصوبات حقوقی شورای عالی کار مورد اعتراض قرار گرفت.

در همین روز اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که این رای پس از ارسال از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی برای دولت لازم‌الاجرا است و شورای دولت باید ظرف مدت کوتاهی یک هفته یا 10 روز افزایش مستمری مستمری بگیران را بر اساس قانون و استناد به اصلاحیه ماده. 96 قانون تامین اجتماعی.

یک روز پس از ابلاغ مصوبه کمیسیون تطبیق، شورای اطلاع رسانی دولت در بیانیه ای از مصوبه کمیسیون تطبیق مجلس انتقاد کرد و گفت: این کمیته وجهه قانونی برای تخلف از مصوبات دولت را ندارد. فعالان صنفی بازنشستگان

علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان استان تهران) بر ابلاغ رای قانونی مجلس در اسرع وقت توسط رئیس مجلس تاکید می کند و می گوید: انتظار داریم هرچه زودتر مراحل اداری به اتمام برسد. امکان و درخواست رئیس مجلس از دولت طی ابلاغیه رسمی به رئیس جمهور در تصمیم افزایش مستمری کارگران بازنشسته تجدید نظر شود.

وی می افزاید: این رویه بی سابقه بوده و در گذشته در برخی موارد مصوبات و لوایح دولتی که اشکالات قانونی داشت با اعتراض جامعه هدف و ورود کمیته انتظامی مجلس به هم می خورد. یک بار در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 در خصوص پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و با اعتراض مستمری بگیران و مراکز، هیات تطبیق به میدان آمد و مصوبه دولت را لغو کرد؛ در حالی که این مصوبه دولت را زیر سوال برد. و این بار باید روال قانونی طی شود. مصوبه کمیسیون تطبیق باید به صورت رسمی از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ شود و بازه زمانی کوتاهی برای اصلاح در نظر گرفته شود تا کار به سرعت انجام شود.

  رازهای مجلل ترین عروسی امروز جهان

به گفته عیوضی درخواست بازنشستگان پایان دادن به ماجرا و بازگرداندن مصوبات حقوقی از شورای عالی کار تا پایان تیرماه است. یعنی قبل از موعد مقرر بازنشستگی.

این فعال بازنشسته صنفی تاکید می کند: اگر رئیس مجلس در اسرع وقت بنویسد و یک هفته یا ده روز مهلت بگذارد، تا پایان تیرماه شاهد اجرای هنر خواهیم بود. 96 قانون تامین اجتماعی و افزایش ده درصدی مستمری مستمری بگیران سایر رده ها لغو می شود و مستمری بگیران از بلاتکلیفی نجات می یابند.

وی در پایان می گوید: امیدواریم در این مرحله مجلس به این موضوع فوریت و اولویت کافی بدهد تا بازنشستگان در ماه چهارم سال دستمزد قانونی خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید