افزایش ۵ برابری صادرات محصولات اصفهان به روسیه

سفیر فدراسیون روسیه در ایران خبر داد:

سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: صادرات محصولات اصفهان به روسیه در دو ماهه نخست امسال از مرز یک میلیون دلار گذشت که نسبت به مدت مشابه پارسال تقریباً 5 برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

الکسی ددوف در دیدار با استاندار اصفهان گفت: قبل از هر سخنی حادثه دردناکی را که باعث درگذشت آقای رئیسی رئیس جمهور محترم ایران و آقای امیر عبدالخیان وزیر محترم کشور شد تسلیت عرض می کنم. روابط خارجی جمهوری اسلامی.

وی ادامه داد: من چندین بار با آقای رایضی ملاقات کرده ام و خاطرات بسیار خوبی از ایشان دارم.

سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: همه مردم روسیه به ویژه رئیس جمهور روسیه از این خبر تلخ شوکه و اندوهگین شدند.

الکسی ددوف گفت: امیدوارم مردم ایران پرشور در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند و شما بتوانید آن را برگزار کنید.

وی با بیان اینکه امیدواریم مسیری که آقای رئیسی برای ارتباط دو کشور توضیح داده است ادامه یابد، اظهار داشت: دو کشور در حال آماده سازی یک توافقنامه همکاری راهبردی هستند که در مرحله نهایی است و تلاش می کنیم آن را یک توافق مهم امضا کنیم. در آینده نزدیک، اجازه دهید ما تحویل دهیم

سفیر فدراسیون روسیه در ایران با اشاره به اینکه استان اصفهان استانی استراتژیک برای ایجاد و تقویت روابط ایران و روسیه است، گفت: بر اساس گزارش گمرک ایران. صادرات محصولات اصفهان برای روسیه در دو ماهه نخست امسال از مرز یک میلیون دلار گذشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 5 برابر شد.

وی افزود: اگرچه صادرات روسیه ایران و اصفهان افزایش یافته اند، اما باید ظرفیت رونق این صادرات را ایجاد کنیم.

سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: با امضای قرارداد راهبردی بین دو کشور شاهد افزایش جابجایی کالا بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه خواهیم بود.

وی ادامه داد: تا جایی که به آمار گردشگری مربوط می شود، شاهد افزایش دو برابری تعداد گردشگران از دو کشور بوده ایم. البته وقتی به اصفهان آمدم متوجه شدم که چرا این شهر در بین گردشگران کشورمان محبوبیت دارد.

سفیر فدراسیون روسیه در ایران در پایان بر نقش اصفهان در اجرای راهبردهای اصلی دو کشور برای گسترش تعاملات و ارتباطات بین المللی تاکید کرد.

استاندار اصفهانآیا این خبر مفید بود؟