اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی نیاز صنایع است

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

انصاری گفت: به طور قطع هوشمندسازی منجر به افزایش راندمان و کارایی صنایع در عرصه‌های مختلف می‌شود، از این رو صنایع چاره‌ای جز هوشمندسازی ندارند.


به گزارش خبرنگار
اقتصادی
خبرگزاری موج


، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین‌نت با اشاره به اینکه اکنون دستگاه‌های ملی و شرکت‌های خصوصی آماده هستند تا به ساختارها و موضوع زیرساخت‌های هوشمندسازی بپردازند گفت:صنایع ما عمدتاً فرسوده است و مدیران با نگاه‌های سنتی آن را مدیریت می‌کنند، این در حالی است که باید زیرساخت‌های هوشمندسازی در صنایع مورد توجه قرار گیرد.

علی‌اصغر انصاری توضیح داد: به هوشمندسازی در برنامه هفتم توجه و احکام خوبی در این برنامه گنجانده شده است که امیدواریم در هوشمندسازی اتفاق خوبی در کشور بیفتد.

وی ادامه داد: به طور قطع هوشمندسازی منجر به افزایش راندمان و کارایی صنایع در عرصه‌های مختلف می‌شود، از این رو صنایع چاره‌ای جز هوشمندسازی ندارند و باید از این فرصت‌ها و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و پیشتاز بهره ببرند.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان با بیان اینکه ۲ نهاد گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین‌نت اقدامات خوب و کارهای موثری را برای ورود صنایع به بخش هوشمندسازی انجام داده‌اند افزود: همکاری مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و شرکت ارتباطات مبین‌نت  یک راهبرد موثر در اجرای طرح هوشمندسازی است با این امر شاهد رشد اقتصادی در سطح کلان خواهیم شد.
آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید