اقدامات مثبت دولت برای بخش آب در لایحه بودجه

ساعت: 16:25
تاریخ انتشار: 1300/10/18
کد خبر: 1798920

معاون تحقیقات زیربنایی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی حوزه آب را در لایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در خلاصه این گزارش آمده است: فصل آب و فاضلاب (از مسکن، شهرسازی و روستایی).

در این گزارش آمده است: مجموع اعتبارات این فصول در حساب مبلغ 136,275,320 میلیون ریال است. در لایحه بودجه 1401 اعتبارات تملک دارایی های اصلی فصول آب و آبفای و فاضلاب نسبت به رقم مصوب قانون بودجه سال 1400 حدود 0.1 درصد کاهش و 21.7 درصد افزایش یافت.

در ادامه این گزارش آمده است: در لایحه بودجه 1401 اعتبارات مربوط به برنامه های آب و آبرسانی افزایش و اعتبارات برای سایر برنامه های فصل منابع آب از جمله برنامه های مهندسی رودخانه و سواحل و بهبود بهره برداری و حفاظت از منابع آب افزایش یافته است. . کاهش یافته است.

گزارش مرکز پژوهش های مجلس تاکید می کند: در فصل آبرسانی و فاضلاب، برنامه ارائه خدمات آبرسانی شهری و روستایی در لایحه بودجه 1401 رشد چشمگیری داشته است. یکی از نکات مهم و قابل توجه در لایحه بودجه سال 1401 مربوط به حوزه آب می تواند گامی مثبت و قابل تایید برای احراز حق نظارت بر منابع آب زیرزمینی باشد که در قانون بودجه سال 1400 سال گذشته لحاظ شده است.لزوم پرداخت توجه به اثربخشی پروژه ها لزوم توجه به تامین آب شرب در شهرهای پر استرس.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

  رفتار عاطفی که باعث افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ می شود / معامله با پرفروش ها

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید