اماکن تاریخی و طبیعی شهرستان خدابنده در اوج بازدید نوروزی قرار دارند.


زمان: 09:03:00
تاریخ انتشار: 1401/01/11
کد خبر: 1818543

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هدبنده:

رئیس اداره میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان هدبنده گفت: به ویژه غار کتلهور توسط مسافران و گردشگران اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ معصومه شیری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; وی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات سایت های گردشگری مجموعه سامانه رصد در استان، تا روز گذشته 47 هزار و 306 بازدید از اماکن طبیعی و تاریخی استان زنجان انجام شده است.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود شهرستان هدبنده بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است، به طوری که از 26 اسفند 93 تا 9 فروردین 19946 بازدید از اماکن طبیعی به ویژه غار کتلهور توسط مسافران و گردشگران انجام شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هدبنده با بیان اینکه این شهرستان یکی از منحصربفردترین جاذبه ها یعنی زیباترین غار آهکی جهان را دارد، گفت: حدود 30 میلیون سال قدمت دارد اما زیبایی بی نظیری دارد. این غار باعث شده است تا گردشگران زیادی برای دیدن این مکان بی نظیر به استان زنجان و شهرستان هدبنده سفر کنند.

وی با اشاره به اینکه از دیگر امکانات گردشگری از جمله مقبره قیدر نبی(ع) و مشاهیری چون شهاب الدین سهروردی استقبال شد، خاطرنشان کرد: اشتغالزایی برای 3 نفر آغاز شده است.

شیری با بیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی به دلیل ویژگی های متاثر از طبیعت همواره مورد توجه مسافران و گردشگران است، گفت: این اقامتگاه علاوه بر اینکه یکی از پربازدیدترین نقاط استان در ایام نوروز است، به یکی از مکان های گردشگری تبدیل شده است. مراکز اقامتی مسافران نوروزی.

  چراغ سبز کشورها برای تعامل با ایران با آمدن سیدابراهیم رئیسی / ارزیابی منفی دولت اصلاحات روحانی از جهان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید