انتصاب دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر

معاونت هنری وزارت فرهنگ و رهبری در حکمی «رضا مهدوی» را به عنوان دبیر چهلمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج


به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیمحمود سالاری به پیشنهاد امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و رهبری و رئیس جشنواره طی حکمی رضا مهدوی را به عنوان چهلمین دبیر جشنواره منصوب کردند. جشنواره بین المللی موسیقی فجر منصوب

در متن این تصمیم آمده است: هنرمند گرامی جناب آقای رضا مهدوی بنا به تجربه ممتاز و تجربیات ارزشمند هنری به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر موسیقی و تایید اعضای محترم سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر به موجب این تصمیم وی به عنوان دبیر جشنواره چهلم منصوب شد. به فجر موزیک بین المللی منصوب می شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره مندی از ظرفیت اساتید و هنرمندان ارجمند، با تکیه بر سند موسیقایی و اهداف والای انقلاب اسلامی، زمینه برگزاری باشکوه این دوره از جشنواره را فراهم نمایید.

مهدوی متولد 1347، موسیقی‌دان، استاد دانشگاه، سنت‌شناس، منتقد هنری و تهیه‌کننده برنامه‌های موسیقی رادیو و تلویزیون بود. مقدمات موسیقی و آواز را در دانشکده هنر و ادبیات صدا و سیما و صدا و سیما را نزد محمدتقی صادقی و اسفندیار قره باغی و در دوره ای دیگر از محضر وارطان ​​ساهاکیان، محمدعلی بهارلو، داریوش صفوت، تقی بینش و در محضر حسین فرا گرفت. مدرسه ملک و در مرکز نگهداری و پخش موسیقی. رضا شفیان، مسعود شیناسا، پرویز مشکاتیان و مجید کیانی بهره مند شده اند.

مهدوی دارای مدرک اول هنر در سال های 1380 و 1392 در دو گرایش آموزش هنر و موسیقی معادل دکتری و لیسانس مدیریت با نشان فرهنگ و هنر است. عضویت در شورای تخصصی فرهنگستان هنر و دارای سوابق مدیریتی چون مدیر هنرستان موسیقی سوره، مدیر آموزشگاه موسیقی سوره، مدیرکل مرکز موسیقی حوزه هنری و مدیر دفتر موسیقی انتشارات زخم. همچنین مهدوی به عنوان داور در چندین جشنواره و دبیر پژوهشی در چندین جشنواره بین المللی موسیقی فجر حضور داشته است.

مهدوی بهترین نوازنده مسابقه سمفونی هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر و طراح کنسرت های آموزشی پژوهشی و مبتکر در تولید آثار موسیقی تجربی در ایران با سابقه برگزاری 22 جشنواره در سراسر کشور است.آیا این خبر مفید بود؟