انتقاد جهانگیری از شورای نگهبان در اولین بیانیه پس از ردصلاحیت / حمایت همه جانبه جهانگیری از مسعود مزیکیان

انتقاد جهانگیری از شورای نگهبان در اولین بیانیه پس از ردصلاحیت / حمایت همه جانبه جهانگیری از مسعود مزیکیان

متن کامل اظهارات جهانگیری به شرح زیر است؛

به نام خدا

مردم شریف ایران؛

با اعلام کاندیداهای ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، فرصت حضور جمعی از شخصیت های کشوری در انتخابات سلب شد. من هم همزمان با شما از اقدام هیئت مدیره مبنی بر رد صلاحیتم مطلع شدم.

این تصمیم آشکارا با حقوق اساسی ملت، منافع ملی و لزوم برنامه ریزی کشور برای عبور از بحران های کنونی و آتی ناسازگار بود. من با آگاهی کامل از شرایط سخت امروز و آینده وارد عرصه انتخابات شدم. با پشتوانه سال ها تجربه، تیم های کارآمد و برنامه ای عملی، برای اصلاح چرخه معیوب توسعه کشور ثبت نام کردم.

من آمده بودم تا حامل یک توافق جدید بین رئیس جمهور و دولت برای ایجاد یک اجماع ملی برای ترمیم شکاف های بزرگ اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باشم. من آمده بودم تا پایه های تشکیل دولتی سازگار با خواسته های رئیس جمهور را بگذارم و اصلاحات لازم را انجام دهم. نگذارید فساد، تبعیض، بی عدالتی و دخالت در زندگی مردم عرصه را بر آنها تنگ کند.

در این شرایط وخیم، خود را بیشتر از همیشه مدیون ایران و مردم خوبش می دانم. بنابراین، با الزام جدی به انتشار آشکار و شفاف دلایل رد صلاحیت خود، به صراحت اعلام می کنم:

من اسحاق جهانگیری هستم با همین عزم و امید به توسعه. فرزند ایران؛ اصلاحی؛ و پیگیری دموکراسی توسعه برای تحکیم پایه های نظام جمهوری و پیشرفت عزتمندانه ایران.

برنامه من با شما این بود که در هر شرایطی برای ایران و اسلام فرصت های جدیدی ایجاد کنم. امروز زمان انجام همین کار است. در همین قرارداد حمایت کامل خود را از کاندیدای جبهه اصلاحات ایران و دوست عزیز و همکار پرتلاشم جناب آقای دکتر مسعود البدیشیان که مظهر صداقت، صراحت، شجاعت، پاکی و صفا هستند، اعلام میدارم. دست پاک در حکومت داری .

از همه حمایت ها و همکاری های بی چون و چرای گروه ها و اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان عزیز سراسر کشور در این مدت کوتاه حضور در عرصه انتخابات صمیمانه قدردانی می کنم. خداوند همه چیز را برای ایران و ایران برای همه به خیر کند.

قرار من با شماست

اسحاق جهانگیری