انصاف و لغو رانت در نظام مهندسی یزد با استناد به نظارت تصادفی

ساعت: 14:00
تاریخ انتشار: 14/04/1400
کد خبر: 1802932

فرهمند گفت: از زمان ارائه توصیه‌های نظارت تصادفی، به‌طور میانگین تمامی مهندسان استان یزد دو یا سه شغل داشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش یزدرسا ، مجتبی فرهمند رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد در نشست با نماینده یزد و اشکذر با اشاره به اینکه در گذشته مشکلی در کار مهندسان ناظر وجود داشت، اظهار داشت: مشکل این بود که برخی از مهندسین کارهای زیادی داشت و برخی از آنها ذکر نشد.

وی با بیان اینکه روابط و رانت ها تاثیر بسزایی در این روند داشته است، خاطرنشان کرد: از زمانی که توصیه های نظارتی تصادفی را ارائه کردیم، اکنون به طور متوسط ​​همه مهندسان ما دو یا سه شغل دارند و حتی آنهایی که در 10 سال گذشته هیچ پروژه ای نداشته اند. «آنها اکنون کار نمی کنند.

رئیس سازمان نظام های مهندسی استان یزد افزود: این یکی از اتفاقات مهمی است که در سازمان نظام مهندسی استان یزد رخ داد و از استخدام جلوگیری کردیم.

وی خاطرنشان کرد: اختلالات ساخت و ساز در استان به یک معضل عمیق تبدیل شده است. وی گفت: حل این موضوع نیازمند حرکت استانی است که نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی استانی است.

فرهمند در این خصوص افزود: بحث تخلفات ساختمانی در استان یزد بارها در وزارت کشور مطرح شده و این موضوع زیبنده استان نیست چرا که آبروی یزدی ها در کشور تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.

انتهای پیام/

  ملت ما ظالم است، اما این بدان معنا نیست که خود را از حداقل هایی که می توانیم از طریق مذاکرات در وین به دست آوریم، محروم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید