انقلاب اسلامی به دنبال احیای جایگاه والای «زن» در جامعه است/ نگاه دوقطبی به زن در فضای مجازی هیجان زده است.

ساعت: 13:43
تاریخ انتشار: 14/04/1400
کد خبر: 1802988

محمدصادق کوشکی، جامعه شناس انقلاب اسلامی درباره جایگاه زنان در جامعه گفت: فضای مجازی در رابطه با نگاه جنسیتی زنان دوگانگی ایجاد کرده است که انقلاب اسلامی به دنبال احیای جایگاه والای زنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمدصادق کوشکی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و پژوهشگر سیاسی و جامعه شناسی درباره روز زن و جایگاه زن در انقلاب اسلامی به صبح زاگرس گفت: خیر، این حرکت ارزشمند به دنبال احیای اسلام ناب است.

وی گفت: اسلام نگرش مرد جاهل را در جایگاه زن تغییر داده است و انقلاب اسلامی به دنبال تغییر نگاه به زن است.

این محقق می افزاید: در دین ما به عنوان زن و مرد جایگاهی نداریم، اما انسان و انسان اعم از زن و مرد می توانند اشرف مخلوقات باشند و به مقام والای انسانیت دست یابند. انقلاب اسلامی هم با وجود اینکه راه زیادی در پیش دارد به دنبال این نگرش است.

کوشکی گفت: انقلاب اسلامی نگاه جنسیتی مبتنی بر دیدگاه دینی را نمی پذیرد. در مقام انسان، همه مخلوقات خدا هستند و در این دیدگاه، اندیشه انقلاب اسلامی به دنبال داشتن نگاه و نگرش انسانی به جایگاه زن است.»

این پژوهشگر مسائل سیاسی و جامعه شناس انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه در فضای مجازی و رسانه های تصویری کنونی که در درجه اول پاسخگوی افکار عمومی هستند، بینش ها و نگرش های جنسی غربی را به زن و مرد عرضه می کند و به دنبال ایجاد این است. نگاهی که یک زن را با دیدگاه جنسیتی نشان می دهد، در حالی که اندیشه انقلاب اسلامی دیدگاهی متفاوت دارد.

  لازم به ذکر است که پارتی بازی در استقلال برگزار نشد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید