انیمیشن جدید پیکسار در عربستان سعودی و مالزی ممنوع شد


ساعت: 11:24
تاریخ انتشار: 1301/03/24
کد خبر: 1855908

عربستان سعودی، امارات و کویت از جمله کشورهایی هستند که اکران انیمیشن «Lightfire» پیکسار را ممنوع کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش ورایتی، عربستان سعودی، کویت، امارات و چند کشور غرب آسیا اکران انیمیشن جدید پیکسار با نام Lightair را به دلیل طرح همجنس گرایی ممنوع کرده اند.

این صحنه که درباره خانواده ای بین دو شخصیت زن انیمیشن است، ابتدا از سرمقاله دیزنی حذف شد، اما پس از آن که انیماتورهای پیکسار نسبت به تصمیم دیزنی صحبت کردند و در نامه ای سرگشاده اعتراض کردند و به دنبال آن کارکنان دیزنی اعتصاب کردند. این صحنه دوباره به فیلم اضافه شد.

اگرچه انیمیشن جدید پیکسار قرار است در تاریخ 17 ژوئن در ایالات متحده اکران شود، اما قبلاً مجوز اکران در امارات متحده عربی را دریافت کرده بود، اما پس از گسترش اعتراضات در اطراف فیلم و متهم شدن دیزنی آن را به توهین به مسلمانان و اسلام در شبکه های اجتماعی، مقامات این کشور همچنین صدور آن را ممنوع کرد.

عربستان سعودی اخیراً یک قهرمان همجنس گرا را از حضور در فیلم «Dr. Strange 2 and The Eternals و West Side Story به همین دلیل در کشور نمایش داده نشد.

مالزی نیز به انتشار «Lightfire» واکنش نشان داد و اعلام کرد که این انیمیشن در آنجا نیز نمایش داده نمی شود. او به شدت با هر فیلمی که دیالوگ ها یا صحنه های همجنس گرا داشته باشد مخالف است. مقامات از دیزنی خواستند سریال را حذف کند، اما آنها اجازه اکران این فیلم را در این کشور ندادند.

  ترویج ازدواج کودکان در کتاب سبک زندگی برای دختران

مالزی اخیراً The Amazing Beasts: The Dumbledore Secrets و زندگی نامه التون جان، The Missile Man را به همین دلیل منتشر کرده است.

در روزهای اخیر، این کشور همچنین “شما می توانید برای همیشه جوان بمانید” را به دلیل اعتراضات در هنگ کنگ در سال های 2019 و 2020 ممنوع کرده است و گفته است که اعتراضات خشونت آمیز می تواند تمرینات ناسالم برای مردم داشته باشد و روابط با چین را تیره کند. دلیلش هم همین بود.

در Lightair، یکی از اسپین‌آف‌های Toy Story، ماجراجویی‌های فضایی Lightair در کانون توجه قرار دارند. آنگوس مک لافلین کارگردان و کریس ایوانز صداپیشه شخصیت های اصلی این انیمیشن هستند و کیکی پالمر، تایکا وایتورث و جیمز برولین دیگر صداپیشه ها هستند. این فیلم با هزینه 200 میلیون دلاری ساخته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید