اورژانس بیمارستان شیروان باید 3 پزشک تعیین کند


ساعت: 11:31
تاریخ انتشار: 14/01/01
کد خبر: 1840540

سیده معصومه هاشمی رستکی با اشاره به جذب دو پزشک به عنوان طرحی برای رفع کمبود پزشک اورژانس در بیمارستان شیروان گفت: برای خدمات بهتر نیاز به استخدام دو یا سه پزشک دیگر داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سیده معصومه هاشمی رشکتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شیروان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک در شیروان گفت: به ازای هر 4 یا 5 هزار نفر یک نفر، پزشک عمومی در روستاها و به ازای هر 500 نفر در شهرستان یک نفر. باید استفاده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 17 مرکز بهداشت روستایی مجتمع در شهرستان شیروان وجود دارد که دو پزشک عمومی در صورت کاندید شدن و معرفی آنها را تعیین می کنیم.

هاشمی با بیان اینکه از پزشکان مراکز مجاور برای پوشش تمامی مناطق استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در مجموع 55 پزشک عمومی در شهرستان وجود دارد که 20 پزشک خصوصی، 20 پزشک در درمانگاه و اورژانس بیمارستان و بقیه به عنوان پزشک خانواده هستند. هستند.

وی در پاسخ به کمبود پزشک بیمارستانی برای اورژانس افزود: بسیاری از پزشکانی که طرح هایشان تکمیل شده است رفته اند و ورودی جدیدی نداریم. جلسات متعددی برای استفاده از ظرفیت پزشکان خانواده، پزشکان پادگان و بسته شدن قرارداد با پزشکان عمومی برای کار در اورژانس برگزار شد.

هاشمی با اشاره به اینکه پزشکان عمومی شهرستان از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هستند افزود: اخیراً مبلغی که پزشکان عمومی برای یک ساعت دریافت می کنند افزایش یافته است که این خود دلیلی برای استقبال زیاد پزشکان خواهد بود.

  محمد رسول الله در بالای نقاط داغ مجازی

رئیس شبکه بهداشت و درمان شیروان بزرگترین مشکل پزشکان شهرستان را عدم پرداخت به موقع دانست و افزود: اعتبارات لازم در این حوزه و بیمارستان ها از استان تامین می شود و باید پرداخت های پزشکان به روز و نظارت شود. آپدیت برای پرداخت های به موقع پرداخت ها انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید