ایران برای نخستین بار است که به عنوان عضو در اجلاس شانگهای شرکت می‌کند

سرپرست ریاست جمهوری قبل از عزیمت به قزاقستان:

سرپرست رئیس جمهور با بیان اینکه ایران برای اولین بار در اجلاس شانگهای به عنوان عضو شرکت می کند، گفت: در این اجلاس مباحث مطرح شده از سوی رئیس جمهور فقید در اجلاس نخست وزیری را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج


محمد محبر روز چهارشنبه 22 تیر 1403 قبل از عزیمت به قزاقستان برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای گفت: نمی توانیم لحظه ای خود را از یاد شهید رئیسی جدا کنیم.

وی افزود: یکی از موفقیت های بزرگ رئیس جمهور شهید در عرصه دیپلماسی، عضویت در سازمان همکاری شانگهای، بریکس، تجارت آزاد اوراسیا بود که محقق شد و امروز کشور به صورت جدی از این مزایا برخوردار است و امیدواریم فعالان اقتصادی نیز از این مزایا برخوردار شوند. کشور می تواند از این فرصت استثنایی که ایجاد شده برای استفاده حداکثری از آن استفاده کند.

سرپرست رئیس جمهور ادامه داد: ایران برای اولین بار به عنوان عضو در اجلاس سران شانگهای که در قزاقستان در حال برگزاری است شرکت می کند و این وضعیت بسیار مهمی است زیرا در این اجلاس سران بزرگی حضور دارند.

وی گفت: یک سری مباحثی که رئیس جمهور فقید در جلسات قبلی که هنوز عضو نشده بودیم و همچنین موضوعات بحث های دوجانبه باید پیگیری شود.

مخبر اضافه کرد: در نشست نخست وزیران در شانگهای هم شرکت کردم و پیشنهاداتی را در آنجا مطرح کردم، در جلسات دوجانبه بحث های خوبی صورت گرفت که باید ادامه یابد.

وی ادامه داد: در این سفر دیدارهای دوجانبه مهمی انجام خواهد شد و امیدواریم همان بحث هایی که رئیس جمهور در گذشته و در جلسه نخست وزیری در مورد نفت، پتروشیمی، ترانزیت و گردشگری داشته اند و بخشی از کارها باشد. ادامه داد.» تا در صورت وجود موانع بتوان آن را برطرف کرد و به نقطه پایانی خود رسید.


آیا این خبر مفید بود؟