ایران و روسیه در راستای اجرای توافقات مشترک گام‌های مستحکمی برداشته‌اند

سران ایران و روسیه در گفتگوی تلفنی تاکید کردند:

سرپرست رئیس جمهور با ابراز خرسندی از پیشرفت در اجرای توافقات ایران و روسیه، روابط راهبردی ایران و روسیه را تغییرناپذیر خواند و با تاکید بر اهمیت مذاکرات و نگاه مشترک تهران و مسکو به مسائل منطقه، ابراز امیدواری کرد. که تلاش دو کشور برای ایجاد ثبات به نتایج مطلوب در منطقه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج


محمد محبر، رئیس جمهور موقت عصر امروز چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روسیهوی امضای تفاهم نامه مشترک انتقال گاز از روسیه به ایران را گامی بلند در جهت تعمیق روابط دو کشور و اقدامی موثر در راستای توسعه اقتصادی منطقه ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: اجرای برجام این طرح نه تنها منافع اقتصادی دو کشور، بلکه منافع کل منطقه را تضمین می کند، از تلاش های رئیس جمهور روسیه برای دستیابی به این توافق قدردانی شد.

مخبر در ادامه ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت در اجرای توافقات دو کشور، روابط راهبردی فیمابین را بدون تغییر خواند و با تاکید بر اهمیت مذاکرات تهران و مسکو و دیدگاه های مشترک در مورد مسائل منطقه، بیان کرد. امید است تلاش های دو کشور برای ایجاد ثبات در منطقه به نتایج مطلوب دست یابد.

این افشاگر همچنین حادثه تروریستی اخیر داغستان را محکوم کرد و با دولت روسیه و مردم و خانواده های قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وی همچنین در این گفت وگوی تلفنی با ابراز خرسندی از امضای توافقنامه مشترک انتقال گاز راهبردی بین دو کشور، این قرارداد را رویدادی بزرگ در راستای تامین منافع دو کشور و تقویت همکاری های دوجانبه به نفع ایران ارزیابی کرد. بازارهای منطقه ای و بین المللی

رئیس جمهور روسیه افزایش سطح مبادلات تجاری بین دو کشور را رضایت بخش و تبادل هیئت های دیپلماتیک را بهترین گزینه برای بسترسازی برای توسعه روابط خواند.

ولادیمیر پوتین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که همکاری های دوجانبه با این کشور روی کاغذ نمی ماند و به مرحله اجرا می رسد، از اهتمام و جدیت دولت شهید رئیسی برای توسعه و اجرای توافقات قدردانی کرد. بین دو کشور و برای مردم ایران در انتخابات. آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.


آیا این خبر مفید بود؟