اینترنت و برق در غزه قطع است/ ۹ اشغالگر صهیونیست در نبرد با مقاومت کشته شدند


​به گزارش خبرگزاری موج، در بیست و ششمین روز از جنگ غزه ، نبردهای شدید بین مقاومت فلسطین و نیروهای صهیونیست که در حال نفوذ به شمال و جنوب نوار غزه هستند، ادامه دارد. این نبردها انهدام خودروها و کشته شدن سربازان اشغالگر را در پی دارد. شرکت مخابرات فلسطین نیز از قطع کامل تمامی ارتباطات و اینترنت در نوار غزه خبر داد.

شرکت مخابرات فلسطین (پالتل) اعلام کرد که تمامی خدمات ارتباطی و اینترنتی در نوار غزه به طور کامل قطع شده است.

این شرکت در بیانیه کوتاهی توضیح داد که این وقفه ناشی از قطع مجدد خطوط ارتباطی بین‌المللی است که قبلاً مجدداً وصل شده بودند.

قطع خدمات تلفن و اینترنت ساکنان نوار غزه را از جهان و از یکدیگر منزوی می‌کند و ارتباط بین شهروندان این نوار یا نیروهای امدادرسان و کادر آمبولانس غیرممکن می‌شود.

شرکت مخابرات فلسطین روز جمعه در سایه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به دلیل قطع عمدی خطوط ارتباطی و اینترنتی و مسدود کردن آنها از قطع کامل کلیه خدمات ارتباطی و اینترنتی با نوار غزه خبر داد که پس از خدمات اینترنت به صورت جزئی وصل شد.

جنبش حماس در مورد قطع ارتباطات و اینترنت از غزه و تشدید بمباران اظهار نظر کرد و گفت که این موضوع به معنای آن است که اشغالگران می‌خواهند دور از چشم مطبوعات دست به ارتکاب جنایات نسل کشی بیشتر بزنند. دیده بان حقوق بشر نیز در آن زمان هشدار داد که قطع کردن ارتباطات و اینترنت در غزه تهدیدی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات گسترده است.

  100 روز سرنگونی دولت روحانی در دولت سیزدهم / پایان بحران تاج و تخت و برچیده شدن صحنه های تحقیرآمیز در راس عملکرد دولت اصلی قرار دارد.

اشغالگران اعلام کردند، اجازه یافته‌اند مرگ ۹ سرباز خود را که درجریان درگیری‌ها با نیروهای مقاومت در شمال غزه کشته‌ شده‌اند، رسانه‌ای کنند و به خانواده‌هایشان اطلاع داده و اسامی‌شان را منتشر کنند.

هاآرتص نیز نوشت، ۹ سرباز صهیونیست در جریان هدف‌ گرفتن خودروهای زرهی‌شان با موشک ضد تانک در شمال غزه کشته شدند.

ارتش اشغالگر پیش از این به کشته شدن دو سرباز در نبردهای غزه اعتراف و اسامی آنها را منتشر کرده بود.

سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام روز گذشته تاکید کرد که مقاومت تعداد زیادی از نظامیان صهیونیست را کشته و بیش از ۲۰ خودروی اشغالگران را منهدم کرده است.

این در حالی است که اشغالگران رژیم صهیونیستی به بمباران محله‌های نوار غزه ادامه می‌دهند. خبرنگار المیادین گزارش داد که یک بمباران شدید اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد و قایق‌های رژیم صهیونیستی مناطقی در غرب نوار غزه را گلوله‌باران کردند.

خبرنگار الجزیره نیز در این رابطه گزارش داد که در بمباران رژیم صهیونیستی که دو خانه در خان یونس را هدف قرار داد، ۱۲ فلسطینی شهید و ۴۰ نفر زخمی شدند.

این خبرنگار افزود: نیروهای اشغالگر ارتباطات و اینترنت را در جنوب نوار غزه نیز قطع کردند.

در کرانه باختری نیز  نیروهای اشغالگر در جریان یورش به اردوگاه جنین برق، ارتباطات و اینترنت را در مناطق مختلف اردوگاه قطع کردند.

آمریکایی‌ها به رغم حمایت تسلیحاتی از اشغالگران دم از حفظ جان غیرنظامیان می‌زنند

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد، از درخواست برای ارائه کمک‌های بیشتر دست برنداشته و به حمایت از عبور امن برای غیرنظامیان غزه که به دنبال امنیت هستند، ادامه خواهد داد.

  والیبال قهرمانی آسیا 21 کشور آسیایی در بازی های 2023 تهران ثبت نام کردند

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که لوید آستین وزیر دفاع در تماسی با همتای صهیونیستی خود بر اولویت دادن به امنیت غیرنظامیان تاکید کرد.

پنتاگون ادعا کرد که آستین همچنین از همتای صهیونیست خود خواسته است که به پیشرفت در افزایش کمک به غیرنظامیان در غزه ادامه دهد.

وزارت خارجه ایالات متحده نیز گفت که آنتونی بلینکن وزیر خارجه و اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی درباره ادامه کار برای بازگرداندن «اسرای صهیونیست» گفت‌وگو کردند. این وزارتخانه مدعی شد، بلینکن در تماسی با هرتزوگ بر لزوم اتخاذ تدابیر احتیاطی برای کاهش آسیب به غیرنظامیان تاکید کرد.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید