اینستاگرام فیلتر نمی شود/ طرح مدیریت فضای مجازی به دنبال فیلترینگ نیست


ساعت: 12:20
تاریخ انتشار: 14/05/12
کد خبر: 1810918

رضایی گفت: سیستم رگولاتوری فضای مجازی به دنبال فیلترینگ یا محدودیت در فضای مجازی و سرعت اینترنت نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از تشکر. ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی درباره طرح تنظیم فضای مجازی گفت: این طرح با توجه به خلاء قانونی که در فضای مجازی وجود دارد در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

رضایی افزود: این طرح سال ها پیش در کشور تدوین شد که در ابتدا طرح حمایت از کاربران فضای مجازی نام داشت و سپس با توجه به تغییراتی به طرح ساماندهی فضای مجازی تغییر نام داد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مهمی که در رابطه با این طرح باید به آن اشاره شود این است که کلیات طرح به تازگی تصویب شده است و سپس این طرح در دادگاه باید تجزیه شود و در وهله اول قرار دارد. “

وی خاطرنشان کرد: این طرح مشتمل بر 18 ماده است که قسمت اول متن این طرح به اصطلاحات و تعاریف اشاره دارد و قسمت دوم شرح وظایف است که در ادامه می آید.

رضایی گفت: بخش دیگر این طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و حمایت از کسب و کارهای اینترنتی خواهد بود.

این نماینده مجلس افزود: بخش دیگر این طرح به این موضوع می پردازد که هیچکس حق ندارد بی جهت حساب شخصی را مسدود کند و بر اساس این قانون هیچکس حق مسدود کردن صفحات مجازی کاربران را نخواهد داشت.

  بورل و وزیر خارجه اوکراین در مورد راه دیپلماتیک برای تشدید تنش با روسیه صحبت می کنند

فیلتر کردن کار نمی کند

وی گفت: سامانه تنظیم مقررات فضای مجازی به هیچ وجه به دنبال فیلترینگ یا محدودیت در فضای مجازی و سرعت اینترنت نیست.

رضایی گفت: در هیچ جای این طرح از کلمه انسداد، بستن و انسداد استفاده نشده است و حداکثر جریمه در نظر گرفته شده در این طرح برای ارائه دهندگان فضای مجازی است که به درستی مسئولیت حقوق مصرف کننده را بر عهده دارند.

وی گفت: فضای مجازی اکنون مانند چهارراهی است که نه چراغ راهنمایی، نه خط، نه تابلو و نه کارمندی برای تنظیم ترافیک وجود دارد که مشکلات زیادی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند. یک چهارراه خواهد بود.

وی افزود: اکنون فضای مجازی اینگونه است. برای اینکه کاربران با اطمینان بیشتری از این پلتفرم استفاده کنند، باید برای این چهار تقاطع چراغ راهنمایی راه اندازی کنیم، مثلاً خط کشی کنیم و یک کارمند را در آنجا قرار دهیم تا قوانین را کنترل کند تا کسی مشکلی ایجاد نکند.

رضایی گفت: این طرح با هدف ساماندهی فضای مجازی کشور است و باید سال ها پیش در کشور اتفاق می افتاد.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا مانند کشورهای اروپایی و آمریکا این قوانین را تصویب کرده اند و این بسیار سختگیرانه تر از آن چیزی است که در طرح نظام تنظیمی بیان کرده ایم.
وی گفت: ما نماینده کاربران فضای مجازی هستیم، چگونه می توانیم این فضا به خصوص اینستاگرام را که من از آن استفاده می کنم مسدود کنیم؟

رضایی تاکید کرد: به مردم این اطمینان را می دهم که از حقوق آنها در فضای مجازی صیانت خواهم کرد.

  فقدان پوشش بیمه ای برای خدمات توانبخشی یکی از نگرانی های اصلی افراد مبتلا به ام اس است / خستگی بی دلیل شایع ترین علامت ام اس است.

انتهای پیام//

دیدگاهتان را بنویسید