این مربی را با قراردادی 5 ساله جایگزین ساپینتو کنید

وی ادامه داد: آیا شأن سرمربی استقلال که یکی از بزرگ ترین باشگاه های آسیاست به گونه ای باشد که بخواهد با بازیکن حریف دعوا کند، کری بخواند و تنش ایجاد کند. ساپینتو در نشست خبری قبل از فینال جام حذفی ترکیه. علیرضا بیرانوند مقابل تماشاگران استقلال قرار گرفت و بازیکنان پرسپولیس برای سربلندی بیرانوند دویدند.

*استقلال مستلزم ریزش اساسی است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: 11 سال برای استقلال بازی کردم تا جایی که به یاد دارم بازیکنان و کادرفنی درباره بازیکن حریف صحبتی نکردند. برخی از بازیکنان استقلال مانند ساپینتو نتوانستند هیجان خود را در مناطق حساس کنترل کنند. آنها در دربی هم آرامش خود را حفظ نکردند. برخی از آنها در سطح تیم بزرگ استقلال نبودند. استقلالی ها اگر باهوش بودند می توانستند در لیگ برتر و جام حذفی بهتر عمل کنند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه برای فصل آینده استقلال باید بازیکنان درجه یک جذب شوند، تصریح کرد: در بحث جذب بازیکن برای فصل آینده باید 14-15 تغییر کند و تحول اساسی در فوتبال کشور ایجاد شود. تیم استقلال. معلوم نیست یک سری بازیکن چطور به این باشگاه آمدند؟ درست است که همه بازیکنان برای استقلال زحمت کشیدند، اما باید پذیرفت که پیراهن استقلال برای برخی بازیکنان بزرگ است و باید به لیگ پایین تر بروند.

* استقلال باید مدیر اجرایی و هیات مدیره شایسته داشته باشد

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که فصل آینده چه کسی باید سرمربی این تیم باشد، تاکید کرد: جواد نکونام بهترین گزینه خانگی برای سرمربیگری تیم فوتبال استقلال. او یکی از بزرگترین و پرافتخارترین بازیکنان ملی فوتبال ایران بود، تجربه بازی در لالیگا را داشت و یکی از برندهای ملی فوتبال است. باید از پس انداز و سرمایه باشگاه استفاده کنیم چون جوان است و می تواند دوباره در استقلال بدرخشد. او در چند سالی که سرمربی بود عملکرد رضایت بخشی داشت و حالا در شرایط خوبی قرار دارد و قرار است باشگاه استقلال با او قراردادی 5 ساله امضا کند.

فلاحت زاده با اشاره به اینکه باشگاه استقلال باید مدیر عامل و هیات مدیره شایسته داشته باشد، خاطرنشان کرد: مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه بزرگ استقلال باید قوی و مدیران فوتبالی باشند و با ارتباطات خوب خود بتوانند این باشگاه را تامین کنند. بودجه کافی برای جذب بازیکنان مورد نظر. مدیرعامل باشگاه استقلال باید بتواند برای باشگاه کار کند نه اینکه دنبال شهرت و ثروت باشد. برخی از اعضای هیئت مدیره استقلال دیگر مورد پسند هواداران نیستند، هواداران حضور آنها در باشگاه را دوست ندارند و باید جای خود را به پیشکسوتانی بدهند که در دل مردم جای دارند. پیشکسوتان باید در باشگاه برای ارتقای استقلال تلاش کنند نه اینکه فقط نامشان در باشگاه باشد و فعالیت مفیدی برای باشگاه نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید