بازدید مدیریت شهری شیراز از دو پروژه تاثیرگذار در راستای کاهش ترافیک درون شهری

به گزارش خبرگزاری موج فارس

محمدحسن اسدی شهردار شیراز در سیزدهمین بازدید از روند اجرای شیفت شب پروژه های بزرگ عمرانی شهر شیراز در بازدید از دو پروژه تقاطع دست انداز جام جم و دوربرگردان غیر همسطح اردیبهشت – چمران. ، تصریح کرد: در دور اول بازدیدهای شبانه از اجرای پروژه های شهری در شیفت شب نسبت به بازدید دوم شاهد هستیم که تغییرات در اجرای پروژه ها کاملا محسوس است.

اسدی افزود: پروژه تقاطع جام جم یکی از پروژه های مهم شهر است و در یک دهه گذشته شهرداری شیراز در تلاش بوده تا برای اجرای این پروژه با صدا و سیمای مرکز فارس تفاهم نامه منعقد کند و در نهایت در سال گذشته این توافقنامه منعقد شد. با صدا و سیمای فارس رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما مرکز راهبردی و مهمی است و نمی توانیم مانند سایر پروژه ها عملیات اجرایی پروژه را به صورت شبانه روزی داشته باشیم، بنابراین اقدامات اجرایی باید با هماهنگی این مرکز انجام شود.

این مقام ارشد دولت شهری شیراز با تشریح اقدامات اجرایی انجام شده در این پروژه ادامه داد: در حال حاضر عملیات احداث دیوار جایگزین انجام شده است.

اسدی افزود: در روند اجرای این پروژه فضایی به مساحت 2500 متر مربع در زمین صداسیما در جاده سه راهی جام جم واقع شده و در این اراضی مقدمات اجرای پروژه در حال انجام است.

شهردار کلانشهر شیراز نیز با اشاره به بازدید از دوربرگردان بدون سطح اردیبهشت – چمران از این پروژه و تقاطع جام جم به عنوان دو پروژه بسیار مهم و تاثیرگذار شهر شیراز یاد کرد.

وی با بیان اینکه اقدامات عمرانی پروژه ها در حال اجراست و شیفت شب بسیاری از پروژه ها فعال است به گونه ای که برخی از پروژه ها به صورت 22 ساعته اجرا می شود و تنها دو ساعت برای تغییر شیفت عوامل اجرایی، اجرا می شود. پروژه ها متوقف شده است.

وی همچنین در این بازدید از رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، معاون فنی و عمرانی، رئیس و کارکنان سازمان عمران و بازسازی و مسئولان اجرایی این پروژه ها قدردانی کرد.

شهردار شیراز همچنین در این بازدید از افتتاح پروژه های خدمات شهری و عمرانی در مناطق شهر شیراز در بیست و هفتمین مرحله جهش عمرانی کلانشهر شیراز در روز سه شنبه 21 تیرماه خبر داد.

در دو سال گذشته شیراز تبدیل به یک کارگاه ساختمانی شده است

مسعود زارعی رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید گفت: کلانشهر شیراز در دو سال گذشته به یک کارگاه ساختمانی تبدیل شده است و این اقدام مستلزم تلاش زیادی است تا با این حجم از شهرسازی موثر واقع شود. کار ساخت و ساز. طلایی دیگر برای شهر و شهروندان برای آینده این کلانشهر.

تملک زمین و ایجاد بستر برای احداث پل های صلیب جام جم چالش اصلی این پروژه است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در این بازدید گفت: تقاطع جم جم یک پروژه شهری مهم و تاثیرگذار است.

محمدامین افزود: با توجه به اینکه ابتدای بزرگراه آیت الله حائری شیرازی از بزرگراه آیت الله محلاتی و به پروژه سپهبد شهید سلیمانی و پروژه جام جم متصل است، ایجاد تقاطع چند سطحی در این محل ضروری است اتصالات

وی تصریح کرد: بیش از یک دهه است که مذاکرات مختلفی برای تملک زمین در این منطقه انجام شده است که در نهایت با تلاش استاندار فارس، شهردار و شورای اسلامی شهر شیراز این اقدام محقق شد و تفاهم نامه مشترکی به امضا رسید. بین شهرداری، استان و صدا و سیمای مرکز فارس و پروژه به نتیجه رسید.

امین خاطرنشان کرد: چالش اصلی این پروژه تملک زمین و ایجاد بستر برای احداث پل های این تقاطع است.

وی ادامه داد: در اولین بازدید از این پروژه در فروردین ماه سال جاری، عملیات خاکبرداری این پروژه آغاز شده بود و امروز با همت فراوان سازمان عمران عملیات سنگ تراشی در حال انجام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: این پروژه از دو قسمت تشکیل شده که فاز اول آن با احداث زیرگذر در کتابخانه مجاور دانشگاه شیراز اجرا می شود و فاز دوم به صورت پل سازی است که به صورت یک پل. پیچ چپ در مسیر خروجی از بلوار آیت الله حائری شیرازی به سمت بلوار جمهوری اسلامی ورودی بزرگراه آیت الله حائری شیرازی ایجاد می شود.

امین تاکید کرد: اجرای عملیات عمرانی پروژه جام جم یک سال به طول می انجامد و در صورت رفع ایرادات زمین و احداث کامل فونداسیون، اقدامات عمرانی در سایر بخش ها آغاز می شود.

وی بیان کرد: برآورد هزینه اجرای این طرح حدود 350 میلیارد تومان است.

سال 1402 سال پرکاری برای سازمان عمران و بازسازی شهرداری شیراز بود

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری شیراز در بازدید از پروژه تقاطع جام جم گفت: در این پروژه احداث دیواری به ارتفاع 6 متر، عرض 4.5 متر و طول انجام شد. در حال حاضر 200 متر به طول 250 متر و عرض 9 متر برای کاهش حجم تردد ورودی از بلوار جام جم احداث می شود.

علی حسین عباسی افزود: در این پروژه دو پل از جام جم به شهید سلیمانی و بالعکس احداث می شود.

وی بیان کرد: با توجه به همکاری بسیار خوبی که صدا و سیمای مرکز فارس با شهرداری شیراز در اجرای این پروژه دارد، لازم است هرچه سریعتر مسیر 50 متری برای احداث پیچ راست این پروژه پاکسازی شود.

رئیس سازمان عمران و احیای فضاهای شهری شهرداری شیراز بابیان اینکه سال 1402 برای این سازمان سال پرکاری بوده است، گفت: در سال 1382 در سال 1392، در سال 1392، در سال 1392، در سال 1382 به پایان رسید. وی افزود: مجموع میلگرد مصرفی در اجرای پروژه ها 2700 تن و در سال جاری 3500 تن میلگرد تخصیص یافت که از این میزان 1700 تن توسط سازمان نظام مهندسی و مابقی در سایر پروژه ها مورد استفاده قرار گرفت. .E.

عباسی خاطرنشان کرد: در 3 ماه آینده برای اجرای پروژه هایی مانند متروی اردیبهشت، خلیج فارس و قائم سفیر نیازمند تقویت هستیم.

وی ضمن قدردانی از حمایت های همیشگی شهردار شیراز در اجرای پروژه های شهری ابراز امیدواری کرد: با تلاش بیشتر بتوانیم در خدمت شهروندان باشیم.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری شیراز تصریح کرد: در زمان اجرای پروژه زیرگذر شهید سلیمانی این پروژه تنها در بازه زمانی از ساعت 17 الی 19 به دلیل تغییر زمان بندی تعطیل شد و پروژه انجام می شود. در بقیه روز و شب بدون وقفه.

وی در خصوص پروژه دوربرگردان اردیبهشت در بلوار شهید چمران گفت: در این پروژه یک شفت به قطر 2.80 متر خاکبرداری شده است و با این اقدام نیازی به انجام عملیات پایلوت نیست.

عباسی افزود: پایه رمپ این پروژه تکمیل و 100 متر قالب عرشه انجام شده است.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری شیراز تصریح کرد: با توجه به ارتفاع یکی از ستون های این پل که در مجاورت رودخانه خشک قرار دارد، قالب گیری به گونه ای انجام شد که عملیات بتن ریزی 9 ستون انجام شده است. قبلا انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه 42 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از نظر زمان بندی تعیین شده، اجرای این پروژه جلوتر از برنامه پیش بینی شده است.