بانک مرکزی کار توزیع ارز اربعین را آغاز کرد/ جزئیات به زودی اعلام می شود

سخنگوی مرکز مبادلات طلا و ارز ایران اعلام کرد که توزیع ارز اربعین در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته و جزئیات آن به زودی اعلام می شود.

دیروز اصغر بالسینی، سخنگوی مرکز مبادلات طلا و ارز ایران گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، بانک مرکزی توزیع ارز اربعین را برای خدمت رسانی به زائران عزیز در دستور کار قرار داده است.

وی در این خصوص ادامه داد: کارگروه ویژه ای برای بررسی توزیع ارز اربعین و آماده سازی سازوکارهای لازم تشکیل شده است. بالسینی همچنین تاکید کرد: قرار است تحویل و توزیع ارز اربعین به سرعت و به صورت جامع توسط مدیریت مرکز مبادلات طلا و ارز ایران و از طریق شبکه گسترده بانکی انجام شود و اطلاعات تکمیلی در این زمینه به زودی منتشر خواهد شد.

تامین ارز برای زائران اربعین سال گذشته نیز اتفاق افتاد. زائران با مراجعه به بیش از 900 شعبه منتخب بانک های فعال و صرافی های عضو بازار ارز ایران می توانند ارز دریافت کنند. ضمناً اخذ این ارز محدودیتی در خرید ارز مسافرتی برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

هر شخصی می تواند با مراجعه به یکی از این شعبه ها یا صرافی های شهر خود معادل 100 دلار ارز دریافت کند. البته زائران می توانند به جای آن 100 دلار، 150 هزار دینار عراقی دریافت کنند. البته خرید ارز منوط به حضور زائر است و ارز اربعین به شخص دیگری به عنوان نماینده زائر سپرده نمی شود. همچنین اخذ ارز اربعین نیز شرط ورود به عراق بود.

نرخ ارز اربعین چقدر خواهد بود؟

نرخ در نظر گرفته شده برای فروش ارز اربعین سال گذشته بر اساس نرخ توافقی بوده است. اما از آنجایی که بانک مرکزی در بهمن ماه سال گذشته بازار توافقی ارز را لغو کرد، باید دید ارز اربعین در سال جدید در چه شرایطی و با چه قیمتی به زائران فروخته می شود.

  گول نخورید! قرعه کشی استقلال خیلی خطرناک است

دیدگاهتان را بنویسید