بایدها و نبایدهای طرح فروش کنتور مسکونی

بایدها و نبایدهای طرح فروش کنتور مسکونی

جعفر قدری عضو کمیته برنامه، بودجه و برآورد شورای اسلامی، پروژه مسکن کنتوری را با جذب اعتبارات و نقدینگی بی خانمان جامعه به عاملی مهم در ساخت و رونق بخش مسکن تبدیل می کند و گفت: این پروژه با جذب سرمایه و نقدینگی بی سرپناه به مسکن مهر تبدیل می شود. اگر شهرداری برای ساخت مسکن آماده شود و سیستم‌ها و فعالیت‌های کندی را که برای فروش و ساخت مسکن‌های متراژی لازم است قرار دهد، قطعاً از وظایف اولیه خود کوتاهی می‌کنند که به نفع شهر و شهروندان نیست.

مزایای طرح فروش کنتور مسکونی

علیرضا زاکانی شهردار تهران چندی پیش از طرح فروش مسکن از طریق بورس خبر داد و گفت: به منظور جذب نقدینگی برای رونق صنعت ساختمان و حفظ سرمایه شهروندان، طرح مسکن متریک را راه اندازی می کنیم.

اگرچه فروش متری مسکن خبر جدیدی نیست و در سال های اخیر این طرح با هدف تهیه آسان مسکن برای جوانان مطرح شده است، اما این بار توسط شهرداری تهران مطرح شد.

جعفر قدری، عضو کمیته برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی در گفت و گو با «تبرد مساهر» در خصوص توانایی شهرداری در مدیریت صحیح و قابل قبول طرح خرید و فروش مسکن کنتوری، اظهار کرد: اگرچه طرح فروش مسکن کنتوری ایده خوبی است، به ویژه برای جوانان، خانواده هایی که مایل به سرمایه گذاری هستند، آینده و گروه های کم درآمد محسوب می شوند، اما بهتر است روند بورس را دنبال کنند.

اگر شهرداری برای ساخت مسکن و شروع سامانه ها و فعالیت های لازم برای فروش و ساخت مسکن متریک آماده شود، قطعا از تعهدات اولیه خود کوتاهی می کند.

  درختان خشکسالی و تشنه مالشیخ لنده + عکس

و افزود: شهرداری وظایف و وظایف سنگینی در قبال شهروندان دارد و بخشی از وظایف آن تسهیل در فعالیت صدور مجوز و بستن راه برای افرادی است که مجبور به ساخت و ساز هستند.

یکی از اعضای کمیته برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی گفت: اگر شهرداری برای ساخت مسکن و شروع سامانه ها و فعالیت های لازم برای فروش و ساخت مسکن متریک آماده شود، قطعا از وظایف اساسی خود کوتاهی می کند. این موضوع به نفع شهر و شهروندان نیست چرا که بخشی از فعالیت ها مربوط به تولید مسکن است.

قدری گفت: بهتر است شهرداری زیرساخت های لازم را در حوزه وظایف خود با کمک دولت و وزارت راه و شهرسازی توسعه دهد تا مجوزها و نظارت بیشتر بر ایمن سازی ساختمان ها و خدمات شهری تسهیل شود. . اگر شهرداری مصمم به حمایت از انبوه سازان نهادهای مختلف و بخش خصوصی باشد، گام بلندی در تولید مسکن به نفع مردم به ویژه اقشار کم درآمد خواهد برد.

استاد اقتصاد دانشگاه شیراز تصریح کرد: اگر شهرداری کارهای زیربنایی مربوطه را در ساخت مسکن به درستی انجام دهد و وارد بخش پیمانکاری نشود، منافع زیادی از ساخت مسکن حاصل می شود و مردم از آن سود خواهند برد. بهره مندی از ورود شهرداری به ساخت و ساز و فروش متری مسکن.

قدری درباره مزایای فروش کنتور مسکونی گفت: به نظر می رسد این طرح در بورس و دولت قابل اجرا باشد چرا که جذب سرمایه در جهتی می شود که خود ساخت و ساز و رونق بخش مسکن و در نتیجه تبدیل به بخش های دیگر شود. که مربوط به ساخت و ساز مسکن است. در ضمن زمینه خرید خانه های کوچک برای افرادی در نظر گرفته شده که توانایی مالی بالایی برای خرید خانه ندارند.

  استقلال به ساپینتو اخطار داد؟

یکی از اعضای کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی تصریح کرد: خانواده ها می توانند در این زمینه پیشگام باشند و برای خرید خانه برای فرزندان اقوام خود از یکدیگر حمایت کنند. در صورت استقبال از این طرح و انتقال بخشی از نقدینگی سرگردان جامعه به این حوزه، منابع مالی که صرف واسطه گری می شود به کمک خوب و قابل توجهی در رونق اقتصادی و گردش پول در فعالیت های تولیدی مانند مسکن تبدیل می شود. .

دیدگاهتان را بنویسید